СПОСІБ ЖИТТЯ

Ризики «постковідного» синдрому значно зросли в Україні у зв’язку з «британським» штамом — МОЗ

У зв’язку з поширенням «британського» штаму коронавірусу в Україні все більше пацієнтів потребують реабілітації після одужання від COVID-19.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів на брифінгу 23 березня, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«У нас значно зросли ризики «постковідного» синдрому у зв’язку з «британським» штамом. Люди, які перехворіли на COVID-19, потім протягом від трьох до шести місяців повинні проходити реабілітацію, по суті – лікуватися. Кількість таких людей зараз складає вже до 70%. Тобто дві третини хворих після одужання від COVID-19 потребують додаткової реабілітації», – сказав він.

Головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова Сергій Риженко зазначив, що навіть після легкої форми COVID-19 можуть бути тяжкі наслідки: страхи, тривожність, постійне відчуття втоми.

«Лабораторія Мечникова підтверджує: як мінімум у 20% людей, що перехворіли коронавірусною інфекцією, не виробляються антитіла. Ми стверджуємо, що до 80% людей не можуть позбутися симптомів COVID-19 протягом декількох місяців. Ці люди лікуються в наших кардіологічних та неврологічних відділеннях», – написав він.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на ранок 23 березня в Україні підтвердили понад 1,56 млн випадків коронавірусу, померло більше ніж 30 тис. осіб, 1,27 млн хворих видужали.

В Україні останніми тижнями зростає захворюваність на COVID-19. 4 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у країні розпочалася третя хвиля пандемії коронавірусу.

У світі відомо про циркуляцію «британського», «південноафриканського», «бразильського» та «нігерійського» штамів коронавірусу SARS-CoV-2.

Перші випадки «британського» штаму коронавірусу підтвердили в Україні на початку березня у хворих з Івано-Франківська. 19 березня Степанов повідомив, що «британський» штам коронавірусу вже виявили по всій Україні.

Цей штам агресивніший і швидше передається, для нього характерна важка клінічна картина, підкреслив міністр. Він пов’язує поширення нового штаму з ростом госпіталізацій пацієнтів із COVID-19.

В Інституті молекулярної біології і генетики НАН України проінформували, що в Україні – нова мутація «британського» штаму коронавірусу, яка відрізняється від вірусу, уперше виявленого у Великобританії.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»