СВІТ

Росія взяла курс на конфронтацію з ЄС – Боррель

Міністри закордонних справ країн – учасниць Європейського союзу вважають, що керівництво РФ взяло курс на конфронтацію з ЄС. Про це 22 березня на пресконференції за підсумками засідання Ради Євросоюзу в Брюсселі заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Міністри підтвердили п’ять принципів, на яких мають будуватися наші відносини з Росією. Нам зрозуміло, що Росія взяла курс на конфронтацію з Євросоюзом», – сказав Боррель.

У 2016 році ЄС ухвалив п’ять принципів відносин із Росією.

Перший принцип передбачає повне виконання РФ умов Мінських угод щодо врегулювання конфлікту на Донбасі для будь-якого суттєвого потепління між Москвою і Брюсселем.

Серед інших принципів – підтримка розвитку громадянського суспільства в Росії, зміцнення відносин з країнами «Східного партнерства» і Центральної Азії, посилення «внутрішньої стійкості ЄС» в питаннях енергетичної безпеки і протидії російській пропаганді, а також співпраця з Москвою за окремими напрямами, де це буде відповідати інтересам ЄС.

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

У березні 2014 року проти Росії Євросоюз ввів економічні санкції. Зокрема, проти РФ діє кілька санкційних пакетів ЄС за посягання на територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України. Серед них – індивідуальні санкції проти окремих осіб і суб’єктів господарської діяльності РФ (їхня дія закінчується 15 вересня 2021 року), а також заборона на економічні відносини з Кримом і Севастополем (діє до 23 червня 2021 року).

2 березня ЄС ввів санкції проти Росії через арешт російського опозиціонера Олексія Навального.

22 березня президент Європейської ради Шарль Мішель під час телефонної розмови назвав президенту РФ Володимирові Путіну умови для поліпшення відносин між ЄС і Росією. Зокрема – виконання РФ Мінських угод щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, припинення гібридних і кібератак на держави – члени ЄС і дотримання прав людини. Мішель повторив Путіну заклик ЄС звільнити Навального і провести прозоре розслідування замаху на нього.

У Кремлі заявили, що «незадовільний» стан відносин між ЄС і РФ склався «через неконструктивну, часом конфронтаційну лінію партнерів».

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»