СВІТ

«Британський» штам коронавірусу підтвердили вже у 125 країнах – ВООЗ

«Британський» штам коронавірусу SARS-CoV-2 виявлено у 125 країнах. Про це йдеться в щотижневому бюлетені Всесвітньої організації охорони здоров’я, опублікованому 23 березня.

Протягом останнього тижня цей штам виявили в іще семи країнах.

«Південноафриканський» штам виявлено у 75 країнах (11 протягом тижня), а «бразильський» – у 41 країні (три протягом тижня).

Загалом, за даними ВООЗ, у світі кількість випадків COVID-19 і далі зростає четвертий тиждень поспіль.

«Протягом останнього тижня було зареєстровано трохи менше ніж 3,3 млн нових випадків. Одночасно кількість нових смертей, зареєстрованих після шеститижневого зниження, стабілізувалася, було зареєстровано трохи більше ніж 60 тис. нових смертей. Помітне зростання кількості нових випадків було зареєстровано в регіонах Південно-Східної Азії, Західної частини Тихого океану, Європи та Східного Середземномор’я, усі з яких упродовж останніх тижнів – на висхідній траєкторії. На Європейський і Американський регіон, як і раніше, припадає майже 80% усіх випадків захворювань і смертей», – ідеться в повідомленні.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у світі підтвердили 124,5 млн випадків коронавірусу, померло 2,7 млн людей, одужало 70,6 млн пацієнтів.

У світі відомо про циркуляцію «британського», «південноафриканського», «бразильського» і «нігерійського» штамів коронавірусу SARS-CoV-2.

Перші випадки «британського» штаму коронавірусу було підтверджено в Україні на початку березня у хворих з Івано-Франківська. 19 березня міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що «британський» штам коронавірусу вже виявлено по всій Україні.

В Інституті молекулярної біології і генетики НАН України поінформували, що в Україні виявили нову мутацію «британського» штаму коронавірусу, яка відрізняється від вірусу, вперше виявленого у Великобританії.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»