СПОСІБ ЖИТТЯ

Опорні лікарні для пацієнтів із COVID-19 у Києві завантажені на 100%, ліжка стоять у коридорах — міськрада

У Києві в опорних лікарнях зайняті всі ліжка для пацієнтів із коронавірусною інфекцією, розповів заступник міського голови, секретар міськради Володимир Бондаренко в ефірі каналу «Україна 24».

«Загалом у нас із вами так звані опорні лікарні завантажені на 100%. Там ліжка вже стоять у коридорах, і ми цього не приховуємо», – сказав він.

За словами Бондаренка, у столичних лікарнях, куди доправляють пацієнтів із підозрою на коронавірус, зайняті 76–80% ліжок.

«Але коли ми говоримо про підозру, на жаль, більшість випадків – це ситуація, що це час між забором матеріалу й отриманням позитивного результату тесту. Ми зараз відкриваємо резерви, які є в нас безпосередньо. Це встановлення додаткових ліжок у коридорах. У той же час ми очікуємо від уряду вирішення питання з лікарнями Національної академії медичних наук, де є близько 11 тис. готових ліжко-місць», – додав він.

Киснем в опорних лікарнях забезпечено всі місця для пацієнтів із коронавірусом, у лікарнях, куди доправляють із підозрою на COVID-19, цей показник «трохи нижчий» – на рівні 90%, уточнив Бондаренко.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні останніми тижнями зростає захворюваність на COVID-19. 4 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у країні розпочалася третя хвиля пандемії коронавірусу.

Протягом останніх двох днів в Україні фіксують максимальні від початку пандемії показники добової смертності. Загалом у країні підтвердили майже 1,6 млн випадків інфікування коронавірусом, видужало 1,28 млн пацієнтів, померло – 30,8 тис.

Найвищий рівень захворюваності протягом останньої доби зафіксували в Києві – 1300 нових пацієнтів упродовж доби.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пов’язує зростання госпіталізацій пацієнтів із COVID-19 із поширенням нового – «британського» – штаму коронавірусу. Цей штам агресивніший і швидше передається, для нього характерна важка клінічна картина, говорив міністр. За словами Степанова, його уже виявили по всій Україні.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»