ПОЛІТИКА

Постачання нової партії вакцин з Індії в Україну можуть відкласти на невизначений термін – Радуцький

Народний депутат від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький 24 березня у Facebook заявив про ймовірні проблеми з постачанням вакцини проти коронавірусу Covishield з Індії в Україну.

«Постачання наступної партії вакцини AstraZeneca (Covishield) в Україні може бути відкладено на певний термін. Причина – інформаційна кампанія, розгорнута проти індійської вакцини в нашій країні», – написав нардеп.

За його словами, у Міністерство закордонних справ України надійшов лист від посольства Індії, у якому йдеться про неприпустимість дискредитаційних заяв щодо Індії як виробника медичних препаратів і вакцини Covishield.

Як пише Радуцький, Індія акцентує на тому, що Covishield – «абсолютно ефективний і безпечний препарат, що підтверджено Всесвітньою організацією охорони здоров’я».

На території Індії використали 50 млн доз Covishield, зазначає він. Вакцину замовили Канада, Великобританія, Бразилія та інші країни.

Україна замовила 1,5 млн доз вакцини, але цей обсяг не проблематично передати іншим замовникам, підкреслив Радуцький.

«За моєю інформацією, президент Володимир Зеленський доручив міністру [охорони здоров’я] Максиму Степанову і [очільнику МЗС] Дмитру Кулебі знайти додаткові способи для пришвидшення постачання наступної партії вакцини Covishield до України. Міністерство охорони здоров’я і МЗС України повинні якнайшвидше зробити все необхідне, щоб переконати індійських партнерів у непричетності держави та українського суспільства до дискредитації постачальника вакцин», – написав Радуцький.

Він заявив, що на зрив співпраці впливали проросійські політики і «псевдопатріотичні лідери». Нардеп згадав про заяву п’ятого президента Петра Порошенка, який, цитуючи одного з медиків, назвав «гівном» вакцину Covishield (Порошенко згодом закликав українців робити щеплення).

https://www.facebook.com/radutskyy/posts/292755879040344

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

Із 24 лютого українцям вводять вакциною Covishield, привезеною з Індії, перша партія складається із 500 тис. доз.

Станом на ранок 24 березня у країні щепили проти COVID-19 понад 137 тис. людей. Побічні ефекти розвинулися у 590 із них, троє пацієнтів протягом певного часу перебували під наглядом лікарів. Зараз усі вони здорові, підкреслили в МОЗ.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»