СПОСІБ ЖИТТЯ

Причина смерті вакцинованої військовослужбовиці — гостра серцево-судинна недостатність — висновки судмедекспертизи

Згідно з висновками судової медичної експертизи, військовослужбовиця з Одеської області 23 березня померла через гостру серцево-судинну недостатність. Також у жінки був кардіосклероз.

Про це пресслужба Міністерства охорони здоров’я поінформувала 24 березня у Facebook, посилаючись на інформацію лікарів, які робили розтин померлої.

«Результати розтину розглянуть на засіданні регіональної групи оперативного реагування на несприятливі події після імунізації в рамках розслідування, як того вимагають протоколи Міністерства охорони здоров’я», – додали у відомстві.

https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/1812537585576005

Увечері 23 березня пресцентр командування медичних сил ЗСУ поінформував про раптову смерть жінки. За інформацією Одеської обласної державної адміністрації, військовослужбовиці стало зле на вулиці в селі Чорноморське о 17.20 напередодні. Медики, які прибули на місце, констатували її смерть.

У МОЗ повідомили, що військовослужбовиці 21 березня зробили щеплення проти коронавірусної інфекції COVID-19 вакциною Covishield/AstraZeneca. Вона входила у пріоритетну групу вакцинації, протипоказань не було, а станом на ранок 23 березня скарг на стан здоров’я жінка не озвучувала, додали у відомстві.

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

З 24 лютого українцям роблять щеплення вакциною Covishield, виготовленою в Індії. Препаратів інших виробників Україна поки не отримала.

Станом на ранок 24 березня у країні щепили проти COVID-19 більше ніж 137 тис. осіб. Побічні ефекти розвинулися у 590 з них, троє пацієнтів деякий час перебували під наглядом лікарів. Зараз усі вони здорові, підкреслили в МОЗ.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»