СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні за два дні після вакцинації померла військова. МОЗ озвучило попередню причину

Попередня причина смерті української військовослужбовиці в селі Чорноморське Одеської області – гострий розлад кровообігу. Про це, посилаючись на інформацію Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, 24 березня поінформувала пресслужба Міністерства охорони здоров’я у Facebook.

Увечері 23 березня пресцентр командування медичних сил ЗСУ поінформував про раптову загибель жінки. За інформацією Одеської обласної державної адміністрації, військовослужбовця стало зле в селі Чорноморське о 17.20 напередодні.

«Жінка втратила свідомість на вулиці та, на жаль, померла до прибуття екстреної медичної допомоги, яку викликали перехожі. Медики прибули одразу після виклику і, на жаль, констатували факт смерті. Станом на цю годину Національна поліція та ЗСУ проводить розслідування», – зауважили в ОДА.

Пресслужба МОЗ поінформувала, що військовослужбовиці 21 березня зробили щеплення проти коронавірусної інфекції COVID-19 вакциною Covishield/AstraZeneca.

«Вона входила до пріоритетних груп вакцинації, адже найближчим часом мала бути залучена до сил, задіяних в ООС. Протипоказань до введення вакцини, а саме алергії до будь-якого з компонентів препарату, у жінки не було. Зі слів начальника медичної служби військової частини, де вона проходила службу, станом на ранок 23 березня скарг на стан здоров’я жінка не висловлювала», – ідеться в релізі.

У МОЗ уточнили, що того ж дня з того самого флакона вакцини було щеплено ще дев’ятьох осіб.

«Несприятливих подій після імунізації в інших пацієнтів не зареєстровано», – наголосили у відомстві.

https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/1812427242253706

У міністерстві закликають не робити поспішних висновків про причини смерті жінки й підкреслюють, що вакцинація проти COVID-19 не може запобігти розвитку інших хвороб або смерті з інших причин.

Сьогодні буде проведено судово-медичну експертизу, про результати якої планують повідомити пізніше. Попередньо смерть не пов’язують із вакцинацією, повідомили в Одеському центрі громадського здоров’я «ВВС News Україна».

«Станом на 19 березня у світі введено понад 397 млн доз вакцини проти COVID-19. Відповідно до наявних даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, не зафіксовано жодного випадку смерті від вакцини проти коронавірусу», – додали у відомстві.

В Україні щепили проти COVID-19 більше ніж 137 тис. осіб. Побічні ефекти розвинулися у 590 з них, троє пацієнтів деякий час перебували під наглядом лікарів. Зараз усі вони здорові, підкреслили в МОЗ.

https://www.facebook.com/oda.odesa/posts/2862294480755098

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблена Sinovac Biotech.

З 24 лютого українцям роблять щеплення вакциною Covishield, виробленою в Індії. Препаратів інших виробників Україна поки не отримала.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»