СВІТ

Байден: Росія більше не говорить про комунізм. Вона виступає за автократію

Президент США Джо Байден вважає, що у XXI столітті між собою конкурують демократії й автократії, і країни з демократичним устроєм мають довести, що вони кращі. Про це він заявив 25 березня у Вашингтоні на своїй першій на посаді президента пресконференції, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

Тему демократії він порушив у контексті обговорення відносин із Китаєм.

«Ваші діти, ваші онуки мають захищати свої докторські дисертації про те, хто досяг успіху в нашому світі: автократія чи демократія. Зараз це вирішується. Не тільки щодо Китаю йдеться. Подивіться навколо. Ми переживаємо четверту промислову революцію, – сказав Байден. Ці значні зміни, які ми зазнали в науці, технологіях, довкіллі… Як ми до цього пристосуємось? Чи досить демократії здатні конкурувати в таких нових умовах? Ми маємо це довести. Це абсолютно чітко і ясно для нас. Усі демократичні країни, думаю, зі мною згодні, що зараз триває боротьба між демократіями й автократією».

Як приклад він навів Росію й назвав її автократією.

«Зверніть увагу: Росія більше не говорить про комунізм. Вона виступає за автократію, де ухвалює рішення одна людина керівник країни. Ось до чого, власне кажучи, усе йде. Ми маємо довести, що демократія працює», – підкреслив президент США.

Міжнародна неурядова організація Freedom House заявила, що 2020 року рівень свободи й демократії у світі знизився. У звіті організації йдеться, що кількість вільних країн скоротилася до 82, а невільних – збільшилася до 54. Рейтинг очолюють три країни, які набрали по 100 балів, – це Фінляндія, Швеція й Норвегія, у Німеччині 94 бали, Франції 90, США – 83. Росія (20) та Китай (9) відносять до невільних країн. В України 60 балів, її експерти назвали «частково вільною».

Світлана РОГОВСЬКА
заступниця головної редакторки

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»