СВІТ

Байден розповів, чи піде на другий строк

Президент США Джо Байден планує повторно виставити свою кандидатуру на наступних президентських виборах. Про це він заявив 25 березня на своїй першій після інавгурації пресконференції.

«Так, я сподіваюся виставити свою кандидатуру на переобрання», – відповів Байден на запитання журналіста.

Пізніше він уточнив, що сподівається на такий результат подій, «але дуже складно планувати на три-чотири роки наперед, невідомо, що станеться».

Глава Білого дому додав, що хотів би на майбутні вибори балотуватися разом із нинішньою віцепрезиденткою Камалою Гарріс, оскільки «вона чудова партнерка і дуже добре працює».

Байден вступив на посаду президента 20 січня 2021 року. Основним його суперником був 45-й президент США, республіканець Дональд Трамп.

Байдену 78 років. Він став найстаршим президентом в історії США. Більше ніж 40 років він займається політикою. У 1973–2009 роках Байден був сенатором від штату Делавер, потім протягом восьми років – у 2009–2017 роках – віцепрезидентом.

Наступні президентські вибори у США заплановано на 5 листопада 2024 року. Це будуть 60-ті президентські вибори в історії країни, на яких можуть обрати 47-го президента США в разі, якщо Джо Байден програє виборчі перегони.

Наталя ДВАЛІ
редакторка, журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»