СПОСІБ ЖИТТЯ

Лапій: Ми можемо відкривати місця в лікарнях і мобільні стаціонари, але там уже нікому працювати

Протягом найближчих двох тижнів ситуація із захворюваністю на COVID-19 погіршуватиметься, а в лікарнях уже бракує персоналу, зазначив у коментарі виданню «ГОРДОН» імунолог, член національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики Федір Лапій.

«Кількість хворих зростає, зокрема тяжких. Ситуація складніша, ніж у листопаді минулого року. Для нас не дуже важлива статистика нових випадків COVID-19, тому що далеко не всі хворі люди роблять аналізи. Ми орієнтуємося на рівень госпіталізації. Те, що відкривають стаціонари, додаткові ліжка, – це добре. Але там уже нікому працювати. Можна зараз відкривати ще місця і мобільні стаціонари, але хто там працюватиме? У нас брак медперсоналу. І катастрофа буде, коли хворі потребуватимуть госпіталізації, а їх нікуди буде покласти. Ми сьогодні маємо (якщо доречно взагалі використовувати це слово) черговий антирекорд. І протягом найближчих двох тижнів стане ще складніше», – підкреслив Лапій.

Коментуючи високий рівень відмови від вакцинації серед медперсоналу, Лапій зазначив, що застосовувати санкції недоцільно, інакше це призведе до відтоку персоналу.

«Держава вже 36 сім’ям померлих проти коронавірусу лікарів виплатило по 1,5 млн грн. Постало питання: якщо ми даємо безоплатно можливість зробити щеплення, а медики відмовляються, то чи варто потім платити сім’ям померлих? Група експертів рекомендувала Міністерству охорони здоров’я не карати за відмову від вакцинації, інакше це призведе до кадрового дефіциту. Уже відчутна нестача персоналу, і що потім робити головлікарю? Недопущення до роботи й інші санкції не збільшать охоплення вакцинами, а тільки спричинять невдоволення», – сказав Лапій.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що 24 березня в Україні підтвердили 16 669 випадків коронавірусної інфекції і 362 летальні випадки. Раніше рекордні цифри виявлення і смертності фіксували відповідно 27 листопада 2020 року (16 294) і 23 березня 2021 роки (342).

Усього від початку епідемії в Україні підтвердили 1 596 575 випадків коронавірусної інфекції, померло 31 135 пацієнтів із COVID-19, видужало 1 283 020 людей.

18 березня Центру Разумкова опублікував доповідь «Україна 2020–2021: невиправдані очікування, несподівані виклики», у якій зазначають, що від початку 2020 року з України поїхало понад 66 тис. лікарів та інших медичних працівників. Через пандемію коронавірусу ще майже 34 тис. медиків звільнилися з роботи, більшість із них – пенсійного та передпенсійного віку.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Олена ПОСКАННА
журналістка, редакторка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»