СПОСІБ ЖИТТЯ

Лапій: Сьогодні очікуємо постачання 700 тис. доз вакцини СoronaVac із Китаю

Вакцина китайського виробництва СoronaVac, постачання якої очікують 25 березня, дасть змогу вакцинувати людей із малонаселених районів, а також інвалідів. Про це в коментарі виданню «ГОРДОН» заявив член національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій.

«Ми очікуємо, що сьогодні в Україну доправлять 700 тис. доз вакцини СoronaVac китайського виробництва (у всякому разі так анонсували). А загалом досягнули домовленості про постачання 1,9 млн доз цієї вакцини. Ця вакцина у шприц-дозах, тобто в упаковці доза для однієї людини. Це сильно спрощує ситуацію. Не потрібно збирати пацієнтів», – підкреслив співрозмовник.

Також, за його словами, постачання вакцини китайського виробництва дає змогу розв’язати проблему дефіциту шприців.

«Ми думали, як провести вакцинацію маломобільних груп населення, інвалідів, хворих, які перебувають удома, людей у районах із низькою щільністю населення. Ми ж не можемо приїхати з десятидозним флаконом, вакцинувати одну людину й викинути флакон. Не можна привозити відкритий флакон – ВООЗ категорично проти такого. СoronaVac знімає цю проблему. У чому ще плюс? У світі фіксують дефіцит шприців і голок, тому що у світі божевільні темпи вакцинації й вигрібають шприци та голки. Те, що вакцина надходить в упаковці шприц-голка для нас вирішує безліч проблем», – резюмував Лапій.

25 березня посольство України у КНР повідомило про відправлення партії вакцини СoronaVac виробника Sinovac Biotech в Україну.

Компанія «Лекхім» повідомила, що доправлення очікують 25 березня. О 19.15 в аеропорту «Бориспіль» приземлиться літак Turkish Airlines, який доправить першу партію вакцин.

За даними Flightradar24, літак із вакциною на борту (рейс TK6175 із Пекіна) вже приземлився в аеропорту Стамбула.

В Україні зареєстрували три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), від Pfizer/BioNTech та CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

«Лекхім» дістав квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року. Міністерство охорони здоров’я планує закупити в неї 1,9 млн доз вакцини CoronaVac.

Очікували, що перші 700 тис. доз доправлять в Україну до кінця лютого, але цього не сталося. Пізніше в «Лекхима» повідомили, що доправлять препарат до 15 березня. Однак і в цей строк компанія не змогла вкластися.

Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко 6 березня заявив, що через затримання з постачанням на «Лекхім» накладуть штраф.

24 березня державне підприємство «Медичні закупівлі України» заявило про зрив строків постачання вакцини CoronaVac й вимагало нарахувати постачальнику пеню в розмірі 0,1% від ціни замовленої партії.

Олена ПОСКАННА
журналістка, редакторка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»