СПОСІБ ЖИТТЯ

Степанов: Масована дискредитація вакцини Covishield в Україні – диверсія проти свого народу

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив про кампанію з дискредитації вакцини проти коронавірусу Covishield (вакцина від Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють за ліцензією в Індії) і назвав це «диверсією» проти українського народу. Про це він сказав в інтерв’ю «Радіо Свобода», фрагмент якого було опубліковано 25 березня.

«Уся та масована дискредитація вакцини, яка почалася, вона ж була не тільки для внутрішнього користування. Я вважаю, що це повна диверсія проти свого народу. Я вам можу сказати, що я відразу отримав при спілкуванні із Serum Institute повне нерозуміння: що у вас відбувається? «Ми – найбільше підприємство світу, яке виготовляє вакцини, більше нас ніхто у світі не виготовляє, ми постачаємо свої вакцини у Великобританію, у Канаду і ще у 140 країн світу. 65% усіх дітей світу хоча б раз у житті отримували вакцину, зроблену на потужностях нашого підприємства. А ви в той же ж час у себе у країні  це є відголоски і в інших країнах  називаєте нашу вакцину такою, яка не відповідає дійсності», – заявив міністр.

За його словами, згідно з уже оплаченим контрактом, Україна має отримати ще 1,5 млн доз вакцини Covishield.

«У нас є зараз труднощі щодо отримання дозволу на експорт від уряду Індії», – додав міністр.

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), від Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

Із 24 лютого українців імунізують вакциною Covishield, яка прибула з Індії, перша партія складається з 500 тис. доз. У березні очікували ще 1,5 млн доз цієї вакцини. Станом на 25 березня в Україні зробили майже 155, 6 тис. щеплень.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил . До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

24 березня голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, нардеп від «Слуги народу» Михайло Радуцький повідомив про ймовірні затримки наступної партії вакцини від AstraZeneca (Covishield) з Індії на невизначений строк. Він стверджував, що причина затримки партії – «інформаційна кампанія, розгорнута проти індійської вакцини» в Україні.

Водночас агентство Reutes 24 березня писало, що Індія зупиняє експорт вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca, виробленої Індійським інститутом сироватки (Serum Institute of India), щоб задовольнити попит на внутрішньому ринку. За даними агентства, із четверга, 25 березня, постачання вакцини проти COVID-19 за кордон буде зупинено. Країна зіткнулася з новим сплеском захворюваності і має намір розширити кампанію вакцинації населення.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»