СВІТ

У НАТО чекають на складні відносини з РФ у доступному для огляду майбутньому – Блінкен

У НАТО чекають на складні відносини з Росією. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен 24 березня на пресконференції у Брюсселі, повідомила пресслужба Держдепартаменту США.

«Я думаю, що всі ми очікуємо, що наші відносини з Росією залишаться проблемою в доступному для огляду майбутньому, і ми готуємося до цього. І зрештою, я думаю, що ми можемо сподіватися на те, що відносини з Росією будуть принаймні передбачуваними і стабільними, і тому, з огляду на це, ми маємо намір взаємодіяти з Росією так, щоб просувати наші інтереси, залишаючись водночас дуже чітким щодо проблем, які вона становить», – заявив він.

За словами Блінкена, навіть працюючи з Росією, щоб просувати свої інтереси, США і НАТО будуть прагнути залучити її до відповідальності за «нерозумні й ворожі дії».

У червні 2020 року генсек НАТО Єнс Столтенберг говорив, що дії Росії та Китаю істотно впливають на глобальний баланс і створюють загрози світовій безпеці. Зокрема, Росія «нестримно» нарощує військову активність, а Китай активний у кіберпросторі, розширює присутність в Арктиці й Африці, інвестує в західну критичну інфраструктуру, зазначав Столтенберг.

На початку 2021 року генсек НАТО повідомляв, що Альянс уважно стежить за розширенням військової могутності Росії у Криму і планує збільшити фінансування військової діяльності біля кордонів Росії.

23 березня Столтенберг заявив, що агресивна політика Росії змусила НАТО провести наймасштабніший посилення колективної оборони з часів холодної війни.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»