ГРОШІ

Зеленський підписав закон про продовження встановлення лічильників газу до 2023 року

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №1338-IX «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо перегляду термінів установлення споживачам лічильників природного газу». Про це 25 березня повідомила його пресслужба.

«Метою документа є поліпшення роботи із запровадження 100% комерційного обліку природного газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується, зокрема, для приготування їжі», – ідеться в повідомленні.

Верховна Рада ухвалила закон 5 березня. Він продовжує строк установлення лічильників природного газу населенню до 1 січня 2023 року. Ідеться про тих побутових споживачів, які проживають у приватних будинках та квартирах і використовують газ для приготування їжі.

Газорозподільні компанії будуть зобов’язані щоквартально подавати до Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, звіт про встановлення лічильників газу або припинення розподілу газу споживачам, які відмовилися від установлення.

Кабінет Міністрів у тримісячний строк має розробити і затвердити порядок компенсації витрат побутовим споживачам, які забезпечили встановлення індивідуальних лічильників газу власним коштом, у розмірі середньозваженої вартості встановлення лічильників.

Згідно із законодавством, що діяло до ухвалення цього документа, термін встановлення лічильників сплив 1 січня 2021 року.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»