ПОЛІТИКА

Шмигаль зустрівся з папою Римським і запросив його в Україну

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся у Ватикані з папою Римським Франциском. Про це повідомляють на сайті Кабміну.

Під час зустрічі обговорювали питання гуманітарної допомоги та розвиток двостороннього співробітництва.

Прем’єр-міністр подякував папі Франциску за важливий внесок у забезпечення стабільності в Європейському регіоні, а також за зусилля Святого Престолу у припиненні війни та поверненні миру в Україні.

Глава уряду також подякував Його Святості за гуманітарну ініціативу «Папа для України» на суму €16 млн, у межах якої понад 900 тис. українців одержало гуманітарну допомогу.

Під час аудієнції сторони обговорили ситуацію у світі з пандемією COVID-19, зокрема наголосили на важливості вакцинації у протидії поширенню хвороби, а також співробітництво між Міністерством охорони здоров’я України та дитячою педіатричною лікарнею «Немовля Ісус» (Ospedale Pediatrico Bambino Gesu), яка є власністю Святого престолу.

У Кабміні зазначили, що це один із найбільших і найсучасніших педіатричних науково-дослідних медичних закладів у Європі. Щорічно клініка забезпечує лікування понад 35 тис. пацієнтів з усього світу.

Прем’єр-міністр передав папі Франциску запрошення президента України Володимира Зеленського відвідати Україну з нагоди 30-ї річниці Незалежності.

Фото: kmu.gov.ua

Як повідомляє пресслужба Ватикану, аудієнція тривала приблизно пів години і завершилася відрекомендуванням делегацій та обміном подарунками. Зазначено, що сторони обговорювали кризу системи охорони здоров’я в Україні, а також нещодавні порушення режиму припинення вогню на Донбасі.

Папа подарував прем’єр-міністру України бронзову композицію «Наповнимо руки іншими руками», що є відсиланням до цінностей братства й солідарності, і спеціальні видання своїх енциклік та інших документів, зокрема цьогорічне послання на Всесвітній день миру і документ про загальнолюдське братерство.

Фото: kmu.gov.ua

Шмигаль подарував папі Франциску факсимільне видання «Віденського Октоіха» і репродукцію скульптури «Гірка пам’ять дитинства», встановленої в Національному музеї Голодомору в Києві, разом із книгою Рафаеля Лемкіна «Радянський геноцид в Україні».

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»