ГРОШІ

Топ-5, як зберегти нові дороги. Думка президента «Євротерміналу» Павла Лісіцина

Про те, як зберегти побудовані й відремонтовані дороги, розповів президент компанії «Євротермінал» Павло Лісіцин.

  1. Ваговий контроль

У Європі, на відміну від України, під час перевезення вантажів автомобільним транспортом діють суворі вагові норми. Згідно з вітчизняними вимогами, навантаження на фури теж потрібно обмежити, проте фактично, щоб здешевити логістику, перевізники везуть більше, іноді в рази. Особливо запам’ятався випадок 2018 року, коли фура перевозила 115 т зерна за рейс. Щоб мінімізувати кількість таких випадків, необхідний якісний ваговий контроль, зокрема йдеться про зважування автомобілів у русі, так званих комплексів Weigh-іn-Motion, які вже сьогодні активно будують по всій країні. Таке рішення також буде реалізовано на території «Євротерміналу».

  1. Мінімізація людського фактора

На сьогодні автоматичний ваговий контроль досі не є повністю автоматичним. Проблема полягає в тому, що після зважування комплексами Weigh-іn-Motion «Укртрансбезпека» має здійснити повторне зважування, після чого в разі порушення виписати штраф. Центр оброблення даних щодо перевантажень наразі ще у процесі реалізації, і надалі всі порушення потрібно буде обробляти інспекторам в онлайн-режимі.

  1. Штрафи

Ще восени минулого року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №3743, який передбачає посилення відповідальності за недотримання вагових норм. Так, згідно з документом, на власників транспортних засобів, які порушили вимоги, чекає штраф від 1700 до 51 тис. грн. Окрім того, передбачають штрафи і для водіїв, які відмовляються проходити зважування. У межах своєї транспортної політики компанія «Євротермінал» повністю підтримує рішення влади.

  1. Переорієнтація вантажопотоків

Іще один із варіантів збереження доріг, на думку Павла Лісіцина і всього керівництва «Євротерміналу», – переорієнтація частини вантажопотоку з автомобільного транспорту на залізничний. Зокрема, ідеться про зернові вантажі. Будівництво залізничної гілки компанією «Євротермінал» також сприятиме цьому, адже новий шлях зможе приймати до 1 млн т вантажів на рік, що дасть змогу частково розвантажити автомобільні дороги.

  1. Оплата за проїзд

Дорожнє покриття від проїзду вантажівки зношується в рази швидше, ніж від проїзду легкового автомобіля, що «Євротермінал» відчув на собі не менше, ніж інші логістичні компанії. Однак, за словами Павла Лісіцина, нинішня система оподаткування не враховує цього факту. Щоб змінити ситуацію, в «Укравтодорі» розробили проєкти законів, які передбачають упровадження плати з вантажних автомобілів за проїзд дорогами загального користування. Планують, що з кожної вантажівки стягуватимуть плату на рівні 3 грн/км, що дасть додаткові 8,9 млрд грн надходжень на рік.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»