СВІТ

У Білорусі на Дні волі затримали понад 200 осіб

У Білорусі активісти 25 березня святкували День волі. Правозахисна організація «Весна» пише більш ніж про 200 затриманих по всій країні та уточнює, що дані ще оновлюють.

Лише в Мінську, за даними правозахисників станом на ранок 26 березня, затримано 132 людей. Організація зазначає, що в містах і селищах країни громадян затримували не лише на вулиці, але й удома з обшуками.

Фото: tut.by

За даними порталу TUT.BY, затримання активістів відбувалися по всій країні із самого ранку і до вечора. До Мінська стягували військову техніку і водомети, перекривали проспекти. Людей затримували, зокрема, за одяг червоних і білих кольорів.

Видання зазначає, що кількість правоохоронців у центрі столиці часом перевищувала кількість перехожих.

Увечері активісти запускали салюти на честь Дня волі.

Фото: tut.by

Фото: tut.by

У МВС Білорусі також повідомили більш ніж про 200 затриманих і заявили, що «анонсовані деструктивними Telegram-каналами масштабні протести не відбулися». Окрім того, ДАІшники склали адмінпротоколи на 43 водіїв, які сигналили, 11 машин відправили на штрафмайданчик.

Білоруська опозиція подавала заявку на проведення в День волі мітингу, маршу та концерту з нагоди 103-ї річниці проголошення незалежності Білоруської Народної Республіки, першого білоруського національного державного утворення, створеного 1918 року. Але влада відмовилася погодити заходи.

У Білорусі з 9 серпня 2020 року тривають акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента (на піку в мітингах брало участь по кілька сотень тисяч осіб, від початку 2021 року протестна активність знизилася). За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року і за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи подавали протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми та поранення. За даними правозахисного центру «Весна», із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували і не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.

16 березня Лукашенко підписав указ про створення конституційної комісії, яка має розробити нову редакцію основного закону Білорусі. Наприкінці лютого він говорив, що жодна його дитина не буде президентом Білорусі після нього.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»