СВІТ

Через контейнеровоз, що сів на мілину, на вході в Суецький канал зібралася черга з понад 300 суден

Станом на 27 березня через блокування контейнеровозом Ever Given Суецького каналу біля входу в канал утворився затор із 321 судна.

Про це голова управління Суецького каналу Усама Рабіа розповів на брифінгу, який транслювали у Facebook, його цитує Egypt Independent.

За словами Рабіа, у день, коли судно сіло на мілину, швидкість вітру сягала 40 вузлів (понад 20 м/с). Але це не було основною причиною аварії, запевнив керівник управління.

Він також розповів, що довжина контейнеровоза перевищує ширину каналу і це ускладнює роботу з його звільнення.

Рабіа також сказав, що роботи з розблокування судна дали змогу рухатися його задній частині, але він не зміг сказати, коли контейнеровоз зможуть зрушити з місця, зазначає Reuters.

23 березня судно MV Ever Given сіло на мілину в Суецькому каналі. 400-метровий контейнеровоз урізався в берег і повністю перекрив рух на одному з найважливіших світових судноплавних маршрутів. Причиною аварії назвали сильний вітер і бурю.

У затор спочатку потрапило 150 великих контейнеровозів, танкерів і балкерів. 25 березня судноплавство в каналі зупинили.

За підрахунками експертної організації в галузі судноплавства Lloyd’s List, блокування каналу щодня затримує рух товарів на загальну суму $9,6 млрд. Отже, кожна година простоювання – втрата $400 млн для світової торгівлі. Через блокування каналу ціна на нафту почала зростати. Власник судна перепросив за перешкоджання світовій торгівлі.

25 березня навколо контейнеровоза почали поглиблювати дно. Звільнення судна, на думку експертів, може тривати кілька тижнів. Сьогодні президент компанії – власника судна Shoei Kisen Юкіто Хігакі висловив надію, що до вечора 27 березня судно зможуть звільнити.

Ever Given – одне з найбільших вантажних суден у світі. Воно може одночасно перевозити приблизно 20 тис. контейнерів. Судно належить японській Shoei Kisen і ходить під панамським прапором. Операційну діяльність корабля здійснює тайванська Evergreen Marine Corporation.

Суецький канал – судноплавний канал у Єгипті завдовжки 193 км, що з’єднує Середземне і Червоне моря. Це один із найважливіших торговельних шляхів у світі, щодня через нього проходить приблизно 50 кораблів.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»