СВІТ

Навальний: Якось Ходорковський сказав мені: «У в’язниці головне — не захворіти. Лікувати ніхто не буде». Пізнаю тепер цю істину сам

26 березня на сторінці російського опозиціонера Олексія Навального у Facebook опублікували повідомлення від імені політика, у якому він розповідає про стан здоров’я та відсутність медичної допомоги в колонії.

«Якось Михайло Ходорковський, який відсидів у в’язниці 10 років, сказав мені: «Там головне – не захворіти. Лікувати тебе ніхто не буде. Серйозно захворієш – помреш». Цю ж істину вам підтвердить будь-який зек і обов’язково додасть історію з особистого досвіду. Як у когось у камері було запалення апендициту, він два дні корчився від болю і благав відвезти його до лікарні, а відвезли тоді, коли став зеленим і почав непритомніти. Ось пізнаю тепер цю істину сам», – написав Навальний.

Політик зазначив, що під час судових засідань не міг сидіти через біль у спині.

«Мабуть, нерв защемило від постійного сидіння в автозаках і «пеналах» у скорченому вигляді. Я про це мовчав. Неприємно, звичайно, але не смертельно – вилікують. А не лікують. Коли етапували, я занепокоївся і почав уже щодня писати: «Алло, дуже боляче. Пустіть лікаря сюди або дайте ліки». Не дають», – заявив опозиціонер.

Навальний пише, що йому важко й дуже боляче вставати з ліжка.

«Скарги беруть, але нічого не роблять. Тиждень тому оглянула мене тюремна лікарка і почала давати дві таблетки ібупрофену, але діагнозу я так і не знаю», – розповів він.

За словами Навального, у нього окремі ділянки правої ноги втратили чутливість: «Якщо обіпрешся – просто впадеш». Політик зіронізував, що «це трохи засмучує».

«З іншого боку, якщо життя дало лимони, роби з них лимонад. Я вже уявляю, як ходитиму по зоні зі стильною тростиною. Усередині якої, звичайно, сховаю гострий клинок. А може, із милицею. Її я зможу легко кидати, перетворивши на смертельну зброю. Але ідеально – це дерев’яна нога. Ви пам’ятаєте мою метафору про в’язницю? Космічна подорож. Так у цьому випадку я буду космічним піратом! Погодьтеся, це буде круто. Тільки от не знаю, де дістати піратського папугу на плече», – додав він.

https://www.facebook.com/navalny/posts/4237751212910596

Адвокати Навального відвідали його у ВК-2 в місті Покров Владимирської області 25 березня. Адвокатка Ольга Михайлова розповіла, що в політика віднімається права нога, із ліків йому дають мазь і таблетки ібупрофену. Дружина Навального Юлія розповіла, що в адвокатів відібрали записку, у якій були вправи зі спеціальною гімнастикою, яка полегшує біль.

Навальний із серпня 2020 року проходив лікування й реабілітацію в Німеччині після отруєння бойовою речовиною класу «Новачок». Літак, яким він летів із Томська в Москву, екстрено сів в Омську 20 серпня через погіршення стану політика. Навальний спочатку був у лікарні в Омську, а 22 серпня його доправили до берлінської клініки «Шаріте». Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.

Навальний повернувся в Росію з Німеччини 17 січня 2021 року. Відразу після повернення його затримали в аеропорту «Шереметьєво» у справі «Ів Роше» й заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).

Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі «Ів Роше». З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.

20 лютого Бабушкінський суд Москви відмовився виконувати рішення ЄСПЛ звільнити Навального й визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.

Наприкінці лютого Навального етапували у виправну колонію №2 в місті Покров Владимирської області. Він зазначив, що російська тюремна система змогла його здивувати. «Не уявляв, що можна влаштувати справжній концтабір за 100 км від Москви», – написав політик.

Команда Навального вже оголосила про запуск «великої політичної кампанії» з його звільнення. Одним із заходів цієї кампанії стане проведення великого мітингу навесні. Точну дату його проведення організатори пообіцяли назвати, коли кількість очікуваних учасників сягне понад 0,5 млн осіб.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»