СПОСІБ ЖИТТЯ

Помер відомий український філолог Іван Ющук

27 березня на 89-му році життя помер видатний український мовознавець, перекладач, викладач, завідувач кафедри слов’янської філології та загального мовознавства Київського міжнародного університету, професор Іван Ющук.

Про це його онук Михайло Кублій повідомив у Facebook.

«Сьогодні зранку не стало нашого діда. Прожив 88 років, більшу частину життя присвятив наполегливій боротьбі за українську мову й Українську державу. Завжди пам’ятатимемо!» – написав він.

https://www.facebook.com/myhajlo.kublij/posts/3873010346100032

Ющук народився 1932 року в селі Чорників Волинської області. Він навчався у Львівському національному університеті, здобув спеціальність філолога – славіста й учителя української мови. Два роки працював у школі, потім – став аспірантом Інституту літератури імені Тараса Шевченка.

Він був заслуженим діячем науки і техніки України з 1994 року, професором із 1992-го, відмінником освіти України, членом Національної спілки письменників України, членом центрального правління і центральної ради всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, лауреатом Всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка, Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка (2014 року) і премії імені Дмитра Нитченка (2016).

Внесок Ющука в організацію і розвиток української освіти – безцінний, підкреслили в Київському міжнародному університеті. Він написав понад 30 підручників з української мови для шкіл і вищих навчальних закладів, перекладав твори сербських, хорватських, словенських, лужицьких письменників.

«На підручниках і лекціях Івана Пилиповича виховувалося не одне покоління філологів і журналістів«, – резюмували в університеті.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»