СПОСІБ ЖИТТЯ

Степанов: Жодного випадку смерті у зв’язку з вакцинацією проти коронавірусу в світі не зафіксовано

У світі не зафіксовано жодної смерті від вакцини проти коронавірусу. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов 26 березня в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» на каналі «Україна».

«Є дуже важлива річ: «після вакцинації» не означає «у зв’язку з вакцинацією». Це дуже важливо. Є люди, на жаль, які помирають. Вони помирають від різних хвороб. Може статися, що людина, якій зробили  вакцинацію, через певний період часу через ті чи інші захворювання може померти», – сказав міністр.

Глава МОЗ зазначив, що кожен випадок смерті, що настає після щеплення, розслідують.

«Це важливий момент, тому що об’єктивне розслідування й розвінчує всі ці міфи, які є. На сьогоднішній день у світі зроблено більше 500 млн вакцинації. Жодного випадку смерті, який відбувся би у зв’язку з вакцинацією, не зафіксовано в жодній країні світу. Це дуже важлива річ», – сказав міністр.

Він підкреслив, що «вакцина дорівнює життю».

«Жоден лікар у світі не взмозі сказати, як і з якими наслідками перехворіє та чи інша людина. Те, що зараз ми бачимо в наших лікарнях із цим новим «британським» штамом: хворіють молоді, здорові люди, вони потрапляють у реанімацію, вони дуже важко хворіють, інколи з летальними випадками. Коли людина вакцинована – вона захищена від реанімації, від важкого перебігу хвороби. Захищено її життя», – сказав Степанов.

Як повідомляли в Міністерстві охорони здоров’я України, 23 березня в Одеській області за два дні після вакцинації померла військовослужбовиця. За даними судмедекспертизи, причиною смерті стала гостра серцево-судинна недостатність.

24 березня заявили в Міністерстві охорони здоров’я України заявили про смерть провізора з Чернівців. Попередня причина смерті – гострий мозковий інсульт. 15 березня йому зробили щеплення проти коронавірусу препаратом від Oxford/AstraZeneca (Covishield). Зазначали, що протипоказань до введення вакцини у чоловіка не було, пацієнт також не висловлював скарг на стан здоров’я. Наступного дня його доправили в міську клінічну лікарню №3, де лікували після інсульту. 25 березня в Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що чоловік був хворим на COVID-19.

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), від Pfizer/BioNTech та CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом від Oxford/AstraZeneca (Covishield), виробленим в Індії. Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення роблять медикам, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією. Станом на 26 березня в Україні вакцинували 174,3 тис. осіб.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»