СПОСІБ ЖИТТЯ

Степанов розповів, коли Україна може почати отримувати вакцину в межах механізму COVAX

Вакцину проти коронавірусу в межах глобального механізму COVAX Україна може почати отримувати вже наприкінці березня. Про це в ефірі каналу «Україна 24» 26 березня заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Вакцини за механізмом COVAX Україна має отримати наприкінці березня – на початку квітня», – сказав глава МОЗ.

Також він переконаний, що у квітні відновлять постачання індійської вакцини Covishield, яку Україна вже оплатила.

«Зараз ми не отримали дозволу уряду Індії на експорт тієї кількості, яку замовили. Нам потрібна не компенсація, нам потрібна вакцина в кінцевому підсумку. Думаю, ми почнемо її отримувати у квітні», – сказав глава МОЗ.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca), який прибув з Індії.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям  зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати й інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

117 тис. доз вакцини від Pfizer/BioNTech Україна має отримати в межах глобального механізму COVAX, постачання, за попередньою інформацією, мають почати у квітні. Також, як повідомляв міністр, у межах COVAX Україна отримає вакцину від AstraZeneca, яку виготовляють  у Південній Кореї. До кінця другого кварталу 2021 року очікують на постачання від 2,2 млн до 3,8 млн доз цієї вакцини.

Планують, що Україна також закупить 15 млн доз вакцини у компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»