СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні є потужності для виробництва вакцини проти коронавірусу – Радуцький

В Україні є потужності для виробництва вакцин проти коронавірусу і кілька компаній готові їх виготовляти. Про це в ефірі «Свободи слова Савіка Шустера» на каналі «Україна» 26 березня заявив нардеп від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

«Наші вчені можуть зробити вакцину. Але є питання терміну… Вигадати цю вакцину дуже складно. Коли там Росія сьогодні заявляє, що має цей «Новачок», вибачте, «Супутник V», то ця вакцина була із 2008 року. Навіть якщо це дійсно вакцина, то їй уже не один рік. Тому за два місяці вчені її не розроблять. Але на сьогодні, щоб виробляти вакцину, можна взяти сировину, рецептуру і тут виробляти», – сказав політик.

Але, за його словами, компанії не хочуть ділитися з іншими країнами рецептурою вакцин.

«Тут включається ця «світова війна», те, про що казав пан [президент Франції Еммануель] Макрон. Тому що Китай не хоче віддавати сюди рецептуру, тому що він сам хоче господарювати у світі. Так само і Pfizer. Як би ми добре до наших партнерів не ставилися, ніхто свої гроші просто так не віддасть. Тому вчені мають розробляти. Наскільки я пам’ятаю, міністр минулого року казав, що є розробки українські, вони пройшли якусь доклінічну стадію. Я навіть знаю, що ми виділяли гроші Верховною Радою, президент підписав закон і гроші були виділені. І вже треба мати якісь результати», – сказав він.

20 жовтня 2020 року президенту України Володимирові Зеленському презентували результати доклінічних випробувань «оригінального українського кандидата у вакцини» проти коронавірусної інфекції COVID-19. В Офісі президента заявляли, що «кандидата оригінальної української вакцини створюють на основі унікального підходу».

Один із розробників вакцини Михайло Фаворов заявляв у жовтні, що її можуть створити за 9–12 місяців. Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов говорив, що вартість розроблення вакцини може обійтися у 100–150 млн грн.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»