СПОСІБ ЖИТТЯ

Зеленський: Окремі політики почали масштабну брудну кампанію з дискредитації вакцини проти COVID-19 і вакцинації

Публічні висловлювання політиків про вакцину проти коронавірусу заважають процесу вакцинації і переговорам про постачання вакцин, зокрема з урядом Індії. Про це 27 березня заявив президент України Володимир Зеленський, пише його пресслужба.

«Кількість вакцинованих і темп вакцинації в Україні зростають щоденно. Звісно, ці показники ще далекі від ідеалу, але треба визнати, що з відставанням від плану вакцинації зіткнулись і всі країни Європейського союзу. Ми активно працюємо для успішного виконання плану вакцинації в Україні. Для цього важливими є й готовність суспільства робити щеплення, і забезпечення України достатньою кількістю вакцин«, – заявив глава держави.

Він зазначив, що процес вакцинації стикається з труднощами, оскільки уряд Індії обмежив експорт вакцин, і Україна розраховує, що він перегляне це рішення.

«Проте варто розуміти, що позитивному вирішенню цього питання аж ніяк не сприяють, а швидше сильно заважають і публічні висловлювання окремих українських політиків. Вони почали масштабну й брудну кампанію з метою дискредитації як самої вакцини, так і процесу вакцинації загалом«,  сказав глава держави.

Як пише пресслужба, Зеленський заявив, що «політичні діячі втратили голову у гонитві за швидкою популярністю і їм байдуже, що від їхніх негативних висловлювань щодо вакцини можуть помирати українці«.

«Я переконливо закликаю цих політиків: дуже зважено підбирайте слова, які вилітають із вашої ротової порожнини. Бо за кожне із цих слів неодмінно доведеться відповідати. І перед законом України, і перед Богом. Що для вас більший аргумент – вирішуйте самі, – додав він.

Із 24 лютого українців вакцинують доправленим з Індії препаратом Covishield (Oxford/AstraZeneca). Станом на 27 березня введено вже 192,3 тис. доз. Другу дозу вкололи одній людині.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть імунізувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

24 березня голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, нардеп від «Слуги народу» Михайло Радуцький повідомив про ймовірні затримки наступної партії вакцини Covishield з Індії на невизначений строк. Він стверджував, що причина затримки партії – «інформаційна кампанія, розгорнута проти індійської вакцини» в Україні.

Водночас агентство Reuters 24 березня писало, що Індія зупиняє експорт вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca, виробленої Serum Institute of India, щоб задовольнити попит на внутрішньому ринку. Агентство інформувало, що із 25 березня постачання вакцини проти COVID-19 за кордон припинять. Країна зіткнулася з новим сплеском захворюваності і має намір розширити кампанію з вакцинації населення.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов 25 березня заявив, що Україна має труднощі в одержанні дозволу на експорт Covishield від уряду Індії. Він також повідомляв, що, згідно з уже оплаченим контрактом, Україна має отримати ще 1,5 млн доз вакцини Covishield.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»