СВІТ

Китай ввів санкції у відповідь проти США і Канади

Китай ввів санкції у відповідь проти США і Канади. Про це 27 березня заявив офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю, повідомлення опубліковано на сайті відомства.

У МЗС Китаю зазначили, що санкції США і Канади ввели «на підставі чуток і дезінформації».

У відповідь китайська сторона вирішила накласти санкції на голову Комісії США з міжнародної релігійної свободи Ґейл Менчин, заступника голови комісії Тоні Перкінса, члена парламенту Канади Майкла Чонга, а також проти підкомітету з міжнародних прав людини Постійного комітету із закордонних справ і міжнародного розвитку Палати громад Канади.

«Відповідним особам заборонено в’їзд на материк, у Гонконг і Макао в Китаї, а громадянам та установам Китаю заборонено вести справи з відповідними особами та організаціями», – ідеться в повідомленні.

22 березня Євросоюз ввів санкції проти 11 осіб і чотирьох організацій із різних країн за порушення прав людини і зловживання ними. Порушення передбачають великомасштабні довільні затримання уйгурів у провінції Сіньцзян у Китаї, репресії в Корейській Народно-Демократичній Республіці, позасудові страти та насильницькі зникнення в Лівії, тортури і репресії проти представників ЛГБТ і політичних опонентів у Чечні, а також тортури, позасудові страти й убивства в Південному Судані та Еритреї.

Санкції ввели за затвердженим у грудні 2020 року механізмом ЄС, який карає порушників прав людини. Цей механізм уперше застосували 2 березня щодо чотирьох росіян у зв’язку із ситуацією навколо російського опозиціонера Олексія Навального.

Китай відповів на персональні санкції Євросоюзу своїми заходами проти політиків та офіційних осіб ЄС. До чорного списку Пекіна потрапили 10 громадян ЄС і чотири компанії за втручання у внутрішні справи КНР.

Слідом за ЄС санкції ввели США, Великобританія і Канада.

«США вводять санкції проти двох офіційних осіб Китайської Народної Республіки в межах наших глобальних санкцій щодо «акту Магнітського» у зв’язку із серйозними порушеннями прав людини в Сіньцзяні. Ми єдині з Великобританією, Канадою та ЄС у просуванні відповідальності за тих, хто порушує права людини», – заявляв держсекретар США Ентоні Блінкен 22 березня.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»