СВІТ

США засуджують санкції Китаю у відповідь – Блінкен

США засуджують санкції Китаю проти двох комісарів Комісії США з міжнародної релігійної свободи. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен 27 березня, його заяву опубліковано на сайті відомства.

Він підкреслив, що США вважають санкції безпідставними.

«Спроби Пекіна залякати і змусити замовкнути тих, хто виступає на захист прав людини та основних свобод, лише сприяють посиленню міжнародного контролю над тривалим геноцидом і злочинами проти людяності в Сіньцзяні. Ми солідарні з Канадою, Великобританією, ЄС та іншими партнерами і союзниками по всьому світу і закликаємо КНР покласти край порушенням прав людини і зловживанням щодо переважно мусульманських уйгурів та членів інших етнічних і релігійних меншин у Сіньцзяні та звільнити довільно затриманих», – заявив держсекретар.

22 березня Євросоюз ввів санкції проти 11 осіб і чотирьох організацій із різних країн за порушення прав людини і зловживання ними. Порушення передбачають великомасштабні довільні затримання уйгурів у провінції Сіньцзян у Китаї, репресії в Корейській Народно-Демократичній Республіці, позасудові страти та насильницькі зникнення в Лівії, тортури і репресії проти представників ЛГБТ і політичних опонентів у Чечні, а також тортури, позасудові страти й убивства в Південному Судані та Еритреї.

Санкції ввели за затвердженим у грудні 2020 року механізмом ЄС, який карає порушників прав людини. Цей механізм уперше застосували 2 березня щодо чотирьох росіян у зв’язку із ситуацією навколо російського опозиціонера Олексія Навального.

Китай відповів на персональні санкції Євросоюзу своїми заходами проти політиків та офіційних осіб ЄС. До чорного списку Пекіна потрапили 10 громадян ЄС і чотири компанії за втручання у внутрішні справи КНР.

Слідом за ЄС санкції ввели США, Великобританія і Канада.

«США вводять санкції проти двох офіційних осіб Китайської Народної Республіки в межах наших глобальних санкцій щодо «акту Магнітського» у зв’язку із серйозними порушеннями прав людини в Сіньцзяні. Ми єдині з Великобританією, Канадою та ЄС у просуванні відповідальності за тих, хто порушує права людини», – заявляв держсекретар США Ентоні Блінкен 22 березня.

27 березня Китай ввів санкції у відповідь проти США і Канади. Зокрема, обмеження стосуються голови Комісії США з міжнародної релігійної свободи Ґейл Менчін і заступника голови комісії Тоні Перкінса.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»