СПОСІБ ЖИТТЯ

Степанов про кампанію з дискредитації Covishield: Цю беліберду читають і дивляться не тільки в Україні

Антивакцинальна «вакханалія», яку влаштували «деякі політики» в Україні, змушує МОЗ вживати так званих контрзаходів: вести комунікаційну кампанію, замовляти соціальну рекламу, боротися із фейками і міфами.

Про це міністр охорони здоров’я України Максим Степанов розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода», що вийшло 27 березня.

Степанов, міркуючи про кампанію з дискредитації, згадав п’ятого президента Петра Порошенка, який називав придбаний в індійського Serum Institute Covishield «гівном».

«Коли колишній президент країни виходить і на всю країну робить заяву, що те, що привезли… Я навіть не можу назвати слово, яким він назвав вакцину, – то скажіть, будь ласка, як воно вкладається в загальну логіку?» – обурився глава МОЗ.

Він зазначив, що зараз є складнощі з одержанням дозволу на вивезення вакцини від уряду Індії, але за контрактом, який уже проплачено, Україна має отримати ще 1,5 млн доз Covishield.

«Відразу, як ми сюди привезли вакцину, вся та масована дискредитація вакцини, яка почалася, вона ж була не тільки для внутрішнього користування, наші політики, у тому числі один, якого я згадував, те, що вони влаштували, я вважаю, що це повна диверсія по відношенню до свого народу«, – додав Степанов.

За його словами, це впливає на співпрацю із Serum Institute.

«Я відразу отримав при спілкуванні із Serum Institute повне нерозуміння: «Що у вас відбувається? Ми найбільше підприємство світу, яке виготовляє вакцини, більше нас ніхто у світі не виготовляє, ми постачаємо свої вакцини у Великобританію, у Канаду і ще у 140 країн світу. 65% усіх дітей світу хоча б раз у житті отримували вакцину, зроблену на потужностях нашого підприємства. А ви в той же ж час у себе в країні, це є відголоски і в інших країнах, називаєте нашу вакцину такою, яка не відповідає дійсності!» Звичайно, що це впливає. Відразу вони починають робити. Цю беліберду, яку вони, вибачте, городять, читають і дивляться не тільки в Україні. У тому числі починають це використовувати«, – сказав міністр.

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

Із 24 лютого українців вакцинують доправленим з Індії препаратом Covishield, перша партія становить 500 тис. доз. У березні очікували на ще 1,5 млн доз цієї вакцини. Станом на ранок 27 березня щеплення цим препаратом зробили понад 192 тис. українців.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть імунізувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

24 березня голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, нардеп від «Слуги народу» Михайло Радуцький повідомив про ймовірні затримки наступної партії вакцини Covishield з Індії на невизначений строк. Він стверджував, що причина затримки партії – «інформаційна кампанія, розгорнута проти індійської вакцини» в Україні.

Водночас агентство Reuters 24 березня писало, що Індія зупиняє експорт вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca, виробленої Serum Institute of India, щоб задовольнити попит на внутрішньому ринку. Агентство інформувало, що із 25 березня постачання вакцини проти COVID-19 за кордон припинять. Країна зіткнулася з новим сплеском захворюваності і має намір розширити кампанію з вакцинації населення.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба сказав, що проти вакцини проти коронавірусу Covishield триває цілеспрямована інформаційна атака, яка відбувається в різних країнах світу й експорт поставлено на паузу.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»