ГРОШІ

Яценюк: Коли в Україні пропонують забрати в олігархів їхні ЗМІ, я чую: «Давайте підімнемо ці ЗМІ під себе»

Один із критеріїв, які визначають, є великий бізнесмен олігархом чи ні, – це наявність у нього медіаактивів. Про це прем’єр-міністр України у 2014–2016 роках Арсеній Яценюк заявив в інтерв’ю виданню LIGA.net, опублікованому 29 березня.

«Олігарх володіє декількома характеристиками. Перша – політичне представництво: своя фракція в парламенті або партія у владі чи опозиції. Другий критерій – гроші та активи, отримані через політичну корупцію. Третій – наявність медіаактивів. І четвертий – забезпечення прибутковості бізнесу за рахунок політичного впливу», – сказав Яценюк.

Він не назвав імен українських бізнесменів, яких вважає олігархами. У процесі деолігархізації потрібно прагнути зміни політичної системи, а не боротися з окремими персоналіями, додав Яценюк.

Журналістка запитала, що робити з олігархічними ЗМІ в Україні.

«Чи може великий бізнес мати медіа? Звісно. Наприклад, The Washington Post належить мільярдерові Джеффу Безосу. Bloomberg – Майклу Блумбергу. Але редакційна політика цих ЗМІ повністю незалежна. Тому я не бачу проблеми. Але коли в Україні пропонують забрати в олігархів їхні ЗМІ, я чую в цьому зовсім інше. Я чую: «Давайте підімнемо ці ЗМІ під себе. Або давайте змусимо цих олігархів показувати нас виключно в теплій ванні». Хіба не цього хоче влада?» – відповів Яценюк.

У першій десятці рейтингу найбагатших українців за версією журналу НВ, група бізнесменів безпосередньо є власниками телеканалів, або їм приписують таку власність. Зокрема, третій у списку – п’ятий президент Петро Порошенко  – є власником «Прямого» і «5 каналу», нардепа від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука (10-й із рейтингу) пов’язують із заблокованими в Україна ZIK, NewsOne і «112 Україна», а його дружина Оксана Марченко має акції «1+1», головним власником якого є бізнесмен і голова наглядової ради каналу Ігор Коломойський (№6 у рейтингу).

Лідером за комерційною аудиторією LIGA.net називає медіахолдинг StarLightMedia (телеканали Новий канал, ICTV, СТБ, «Оце», М1, М2) Віктора Пінчука – другу найбагатшу в Україні людину, згідно з рейтингом НВ.

Найбагатшого українця – Ріната Ахметова – вважають власником каналів «Україна» та «Україна 24».

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»