ПОЛІТИКА

Зеленський заявив про необхідність введення «паспортів вакцинації» для українців

На нараді у президента України Володимира Зеленського 29 березня обговорювали введення «паспортів вакцинації» у країні, повідомила пресслужба глави держави.

«Ці «паспорти» вже розробляються і країнами Європейського Союзу і США, і Швейцарією, й Ізраїлем – тобто багатьма розвиненими країнами, які активно працюють над створенням колективного імунітету проти коронавірусу. Нам теж треба розробити свою систему відповідної «паспортизації», – сказав Зеленський.

Він додав, що для стримування поширення коронавірусної хвороби в Україні необхідно вакцинувати 70% дорослого населення.

МОЗ і Мінціфри від початку кампанії з імунізації стежать за якістю даних у реєстрі вакцинованих громадян України, повідомив віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, це дасть можливість, у разі необхідності, ввести «паспорти вакцинації».

Про розроблення сертифікатів щодо вакцинації проти коронавірусу заявили в низці країн. Водночас комітет із надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров’я рекомендує країнам не вимагати від мандрівників документ, що підтверджує вакцинацію проти коронавірусу SARS-CoV-2.

Зеленський обговорював із прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху взаємне визнання паспортів вакцинації двох країн.

Головний санлікар України Віктор Ляшко 12 січня розповів, що Україна розглядає питання введення міжнародних свідоцтв про вакцинацію, які можуть використовувати для перетинання кордону, але поки не вводить їх. 15 січня глава МОЗ України Максим Степанов заявив, що українці отримуватимуть такі самі документи після вакцинації, як і жителі країн Євросоюзу.

15 березня Ляшко сказав, що впроваджувати і вимагати міжнародну довідку про щеплення проти коронавірусу в Україні поки не варто. За його словами, громадяни зможуть «отримувати таку безкоштовну довідку у два кліки», якщо вона буде потрібна їм для перетинання кордону.

З 24 лютого українцям роблять щеплення вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield), виготовленою в Індії. Станом на 29 березня у країні зробили 198 тис. щеплень проти коронавірусу.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Станом на 23 березня (більше свіжих даних МОЗ не публікувало), у чергу на вакцинацію записалася 331 131 людина.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»