ГРОШІ

Хомчак прокоментував скандал із системою автоматизованого управління військами «Дзвін-АС»

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак в інтерв’ю головній редакторці видання «ГОРДОН» Олесі Бацман заявив, що вважає за необхідне завершити розроблення системи автоматизованого управління військами «Дзвін-АС».

«Щоб було цілісне уявлення, що це таке: ідеться про автоматизовану систему бойового управління військами. Узагалі автоматизацію процесів в армії почали вже понад 20 років тому. Я тоді ще був, напевно, підполковником, коли це почалося. І взагалі для мене Генштаб  це було «десь там» – дуже далеко і недосяжно. «Дзвін», якщо я не помиляюся, – це дослідно-конструкторська робота, яка триває приблизно п’ять років. Тобто ті гроші витрачали протягом цих років… Там різні етапи визначають за строками. Моє ставлення до цього? Я коли прийшов на посаду, перше, що я сказав, коли зібрав… «Дзвін» – це не одна дослідно-конструкторська робота, яку роками фінансують в армії і яка не має кінця. Таких робіт багато. До того ж за 10 років роботи. 10 років тому одні були думки – сьогодні вони змінюються. Тому моя позиція однозначна, і я не зміню цієї позиції: усі дослідно-конструкторські роботи, які були – неважливо, коли розпочато,  не змінювати… Підходить – беремо, працюємо. Щось не так – правоохоронні органи нехай розбираються, що не так», – зазначив Хомчак.

За його словами, частину коштів, виділених на розроблення системи, було повернуто до державного бюджету.

«Дзвін» ще не завершився. Він мав 20-го року завершити третій етап. Цього етапу ми не прийняли. Не особисто я. Є в нас управління розвитку автоматизації, у якому я з приходом на посаду теж усе змінив. Тому що якраз питання є переважно до них. Це те управління, яке цю роботу замовляло, вело, вносило зміни… Законно чи не законно – це дадуть оцінку відповідні органи. Але однак, те управління розвитку автоматизації, яке сьогодні є, – чесні, порядні, професійні люди, – коли прийшли брати – не прийняли, тому що не було виконано всіх умов, прописаних у технічному завданні. І повернули низку коштів, які мали сплатити за цей етап. Їх було 20-го року повернуто в бюджет держави. Моє ставлення не змінюється: роботи має бути завершено, прийнято, оцінено – і далі куди кошти пішли – це не моя компетенція – розбиратися. Для цього є в нас і аудити, і багато є структур, які рахують, чи правильно було використано кошти», – підкреслив Хомчак.

Він заявив, що не був причетним до роботи Генштабу ЗСУ, коли починали розроблення системи «Дзвін-АС».

«Нам потрібен результат: автоматизація бойових процесів управління. Сьогодні воно не вистрілило. Немає сьогодні того етапу, який має вже перейти потім на випробування. Тому цей процес… Там порушено кримінальні справи. І ми також подали до відповідних органів. Там працюють… Ви знаєте, ось ті, хто звинувачує когось у чомусь – напевно, передчасні ті всі звинувачення. Що таке Генштаб? Це сотні людей. І говорити, що Генштаб винен… Ну, Хомчак точно не підписував жодного документа. Якщо хочуть сказати «Хомчак», то Хомчак не підписував тієї роботи, мене не було в Києві, коли її починали. Я і близько не був до Генштабу причетним. Але ми не говоримо про прізвища. Ми говоримо про те, що є робота, є умови технічні. Їх робили. І мають компетентні органи дати всі оцінки. Та комісія наша, яка приймала, – вона не прийняла цієї роботи. Тому що там не виконано всіх тих вимог, які було описано. Зараз така ситуація», – резюмував Хомчак.

«Чи готові ми сьогодні йти в наступ? Готові». Читайте повний текст інтерв’ю Хомчака

19 березня пресслужба Міноборони України повідомила про припинення фінансування системи управління військами «Дзвін-АС» у зв’язку з ризиком «недосягнення мети створення» цієї дослідно-конструкторської розробки.

У Міноборони заявили, що в результаті аудиту, який призначив міністр оборони Андрій Таран, установлено факти невідповідності виготовленого дослідного зразка початкового технічного завдання та існування зауважень щодо створеного програмного продукту.

15 березня Bihus.info повідомляло, що ЗСУ витратили майже 600 млн грн із бюджету на систему управління військами «Дзвін-АС», але аудит засвідчив, що вона може бути непридатною і недоцільною. Компанія «Еверест Лімітед» мала створити автоматизовану систему центру оперативного управління ЗСУ. За даними журналістів Bihus.info, робота над проєктом тривала чотири роки, за цей час замовник із підрядником постійно міняли план і обсяг робіт, зокрема 12 разів виправляли техзавдання.

ВІДЕОВідео: Алеся Бацман / YouTube

Олеся БАЦМАН
головна редакторка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»