ПОЛІТИКА

Пожвавлення співпраці і загострення на Донбасі. Радник Байдена поговорив із Єрмаком

Радник президента США Джо Байдена з питань безпеки Джейк Салліван і глава Офісу президента України Андрій Єрмак 29 березня провели телефонну розмову, під час якої обговорили проведення реформ в Україні, ситуацію на сході країни та двосторонню співпрацю, інформує сайт ОПУ.

Салліван підтвердив незмінну підтримку Сполученими Штатами суверенітету, територіальної цілісності та прагнення України до євроатлантичної інтеграції в умовах агресії, яка триває, повідомила пресслужба Білого дому.

«Він також передав прихильність адміністрації Байдена до пожвавлення нашого стратегічного партнерства на підтримку плану президента Володимира Зеленського щодо боротьби з корупцією та реалізації програми реформ, яка забезпечує правосуддя, безпеку та процвітання народу України», – ідеться в релізі.

В Офісі президента зазначили, що Єрмак подякував Саллівану за підтримку США України і надання військової допомоги, а також розповів співрозмовникові про загострення на Донбасі.

«Ми високо цінуємо нещодавні сильні заяви президента Джо Байдена та представників вашої адміністрації щодо Криму. Для нас є дуже важливим підтвердження політики США щодо невизнання спроби анексії Криму, засудження незаконної окупації півострова, а також підтримка нашої ініціативи «Кримська платформа»,  сказав Єрмак.

Він згадав про загибель чотирьох українських військових 26 березня поблизу Шумів Донецької області. Єрмак висловив думку, що «США могли б відіграти більш активну роль у просуванні мирних переговорів щодо припинення війни на Донбасі», пише сайт ОПУ.

Окрім того, Салліван і Єрмак говорили про реформи в Україні та протидію дезінформації. Глава Офісу президента розповів про створення Центру протидії дезінформації.

«Події, які відбувалися в останні роки і в Україні, і в інших країнах, доводять, що інформаційна війна і поширення дезінформації не менш руйнівні, ніж збройне протистояння. Нам є чого повчитися у вас у питанні протидії дезінформації. Сподіваємося на можливість подальшої співпраці у цій сфері», – звернувся Єрмак до радника Байдена.

Байден обійняв посаду президента США 20 січня. Його адміністрація послідовно підтримує Україну. Байден після інавгурації неодноразово висловлював свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, зокрема в розмові з Путіним, на Мюнхенській конференції та в День спротиву окупації Криму.

Послідовно підтримує Україну і держсекретар США Ентоні Блінкен. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба став одним із перших, із ким він провів перемовини після того, як обійняв посаду.

Після вступу на посаду Байден не телефонував Зеленському, але таку розмову готують, повідомляли в МЗС України та посольстві США.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»