ПОЛІТИКА

Рада розблокувала проведення великої приватизації

Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону №4543, який передбачає відновлення аукціонів із продажу об’єктів великої приватизації. Про це повідомляє кореспондент видання «ГОРДОН».

Проєкт закону підтримало 257 парламентаріїв.

У пояснювальній записці до проєкту зазначено, що 30 березня Рада законом №540-IX на час дії карантину, введеного через поширення коронавірусної інфекції, зупинила продаж об’єктів великої приватизації.

Згідно з текстом проєкту закону, сьогодні нардепи підтримали виключення норми, яка передбачає зупинення аукціонів. У першому читанні законопроєкт №4543 Рада ухвалила 4 лютого.

7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, який передбачає розподіл об’єктів роздержавлення на дві групи: об’єкти великої та малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.

17 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств. 5 листопада він доручив Мінекономрозвитку до 31 грудня передати Фонду держмайна на приватизацію 500 підприємств. 14 листопада в Міністерстві заявили, що у власності держави має залишитися лише 776 із 3643 підприємств.

3 березня 2020 року на той момент прем’єр-міністр України Олексій Гончарук говорив, що для приватизації у ФДМУ передано 431 підприємство.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»