СПОСІБ ЖИТТЯ

Лабораторний контроль вакцини CoronaVac може тривати до 9 квітня – Ляшко

Лабораторний контроль китайської вакцини CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech може тривати до 9 квітня. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санлікар України Віктор Ляшко 31 березня на засіданні парламентського комітету здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, пише «Інтерфакс-Україна».

«Вакцину було передано на лабораторний контроль у Державний експертний центр 19 березня. Орієнтовна дата завершення лабораторного контролю – 9 квітня. Якщо не буде жодних зауважень до цієї вакцини, ми готові її розвезти того самого дня, коли буде завершено лабконтроль, і наступного дня починати вакцинацію», – сказав він.

Ляшко зазначив, що центр почав проводити лабораторний контроль вакцини у вихідні.

«Цю вакцину було закуплено не за процедурами міжнародних організацій, а через держпідприємство «Медичні закупівлі України», тому вона має пройти лабораторний контроль», – сказав він.

Ляшко повідомив, що у квітні МОЗ очікує на постачання решти партії вакцини CoronaVac із Китаю та вакцини від Oxford/AstraZeneca (Covishield) з Індії, які вже оплачено.

Перша партія вакцини CoronaVac (215 тис. доз) прибула в Україну 25 березня. Україна замовила загалом 1,9 млн доз цієї вакцини. Препарат використовують у Китаї, Бразилії, Мексиці, Чилі, Туреччині, Індонезії, Таїланді, Малайзії та інших країнах.

10 березня цю вакцину було зареєстровано в Україні.

Окрім того, в Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та від Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, виробленим в Індії. Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією. Станом на 31 березня в Україні зробили вже 231,6 тис. щеплень, другу дозу ввели двом людям.

Очікували, що перші 700 тис. доз CoronaVac доправлять в Україну до кінця лютого, але цього не сталося. Степанов говорив 1 березня, що за контрактом препарат мають доправити до 6 березня – «із наданням усіх документів щодо ефективності». Пізніше в «Лекхимі» повідомили, що доправлять препарат до 15 березня.

Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко заявляв 6 березня, що Україна через затримки з постачанням накладе на «Лекхім» штрафи, які вказано в контракті.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»