СПОСІБ ЖИТТЯ

Нацполіція: З початку року в Києві наклало на себе руки шестеро дітей, протягом усього минулого року – п’ятеро

Від початку 2021 року в Києві скоїли самогубство шестеро неповнолітніх. Про це йдеться у відповіді Головного управління Національної поліції України в Києві на запит видання «ГОРДОН».

«За інформацією відділу ювенальної превенції ГУНП у Києві, упродовж 2021 року в Дарницькому районі [столиці] сталось три випадки, коли дівчата-підлітки вистрибнули з багатоповерхівок. Подібні випадки відбулися [також] на території інших районів Києва. З початку поточного року зареєстровано шість таких випадків самогубств, а у 2020 році – п’ять», – ідеться у відповіді.

Причин суїцидів наразі не з’ясовано, додали правоохоронці. «Поліцейські розслідують ці факти та встановлюють їхні причини», – заявили в столичному управлінні Нацполіції.

В управлінні запевнили, що поліцейські ювенальної превенції активно співпрацюють із педагогами, соціальними працівниками, батьками, а також департаментом кіберполіції для запобігання самогубствам; зокрема – за допомогою моніторингу інтернету «для виявлення контенту, який пропагує культ суїциду, схиляє дітей до самоушкоджень чи має негативний вплив на психіку дітей».

«ГОРДОН» направляв запит у Нацполіцію у зв’язку з кількома випадками самогубств підлітків у Києві на початку поточного року (це сталося 28 січня, а також 2-го, 16-го, 17-го та 28 лютого).

Кримінологиня Ганна Маляр заявляла виданню «ГОРДОН», що заклики до суїциду поширюють у соціальній мережі TikTok: «Дитина 14 років розповіла мені (цілком серйозно), що 3 березня – день, коли накладуть на себе руки діти, у яких не все добре в родині. Про це пишуть у ТikТоk. Можливо, це злий жарт, а можливо, і злий умисел. Якщо 99% дітей посміються, то знайдуться діти, які сприймуть це як керівництво до дії, тому що в них нестійка психіка і дійсно є проблеми в сім’ї або школі».

Дмитро НЕЙМИРОК
заступник головного редактора

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»