СПОСІБ ЖИТТЯ

Зеленський створив Раду з питань розвитку професійно-технічної освіти

Президент України Володимир Зеленський 30 березня підписав указ №130/2021 «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти, яким, серед іншого, створив Раду з питань розвитку професійно-технічної освіти.

Як повідомила сьогодні пресслужба глави держави, цим указом президент також затвердив положення про Раду.

Рада з питань розвитку професійно-технічної освіти – консультативно-дорадчий орган при президенті. До його складу ввійдуть глава, два заступники й інші члени, які будуть брати участь у роботі органу на громадських засадах.

Основними завданнями Ради є:

  • моніторинг розвитку професійної (професійно-технічної) освіти;
  • аналіз й удосконалення законодавства України в цій сфері;
  • вивчення тенденцій розвитку ринку праці та прогнозування пріоритетних напрямів і шляхів розвитку освіти;
  • розроблення пропозицій із формування сучасної професійної компетентності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.

Також своїм указом Зеленський доручив уряду провести оновлення програм підвищення кваліфікації для викладачів, педагогів професійного навчання, майстрів виробничого навчання таких навчальних закладів, а забезпечити підвищення престижності такої роботи, зокрема шляхом введення мотиваційних фінансових інструментів оплати праці, повідомили в ОПУ.

За даними Держслужби статистики на 2019 рік, в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму) діяло 723 установи професійної (професійно-технічної) освіти, там навчається понад 245 тис. студентів.

У 2021 році група «Метінвест» оголосила про запуск першого недержавного гірничо-металургійного університету, його відкриють у Маріуполі. Перший набір студентів у гірничо-металургійний університет «Метінвест Політехніка» заплановано на вересень 2022 року.

Це буде повноцінний виш із професійним викладацьким складом, сучасними освітніми програмами й технологіями, дипломами держзразка й можливістю безоплатного навчання.

Будівництво планують у міському саду Маріуполя, територію якого реконструюють під час будівництва.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»