ГРОШІ

Міносвіти України планує підвищення стипендій для учнів професійно-технічних навчальних закладів

Міністерство освіти і науки України працюватиме над підвищенням стипендій для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Про це 31 березня в Telegram заявив глава відомства Сергій Шкарлет.

Він зазначив, що 30 березня президент України підписав указ №130/2021 «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти».

«Указом передбачено низку завдань уряду, Міністерству освіти і науки України та місцевим органам влади для вдосконалення системи професійної (професійно-технічної) освіти України з урахуванням найкращих міжнародних стандартів і практик, сучасних та перспективних потреб ринку праці. Також буде опрацьовано питання щодо збільшення розміру стипендіального забезпечення учнів закладів профтехосвіти», – написав міністр.

Також, за його словами, буде створено Раду з питань розвитку професійно-технічної освіти.

Шкарлет додав, що Міносвіти вже працює над цими питаннями. Зокрема, напрацьовано стратегію розвитку професійно-технічної освіти, також спільно з профільним комітетом Верховної Ради почали роботу над законопроєктом «Про професійну освіту».

«На нього галузь чекає вже багато років», – додав він.

Указ, який підписав президент, ставить завдання Кабміну до 1 вересня 2021 року розробити державну цільову програму розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на період до 2027 року, працювати над підвищенням стипендій у таких закладах, розробити методику аналізу регіональних ринків праці тощо.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»