СВІТ

Президент Німеччини вакцинувався проти коронавірусу препаратом від AstraZeneca

Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр зробив щеплення проти коронавірусу препаратом від AstraZeneca. Про це 1 квітня повідомила його пресслужба.

Щеплення президенту зробили в лікарні Бундесверу в Берліні.

«Я довіряю вакцинам, схваленим у Німеччині. Сьогодні мені зробили перше щеплення препаратом від Astrazeneca. Вакцинація – це вирішальний крок на шляху до виходу з пандемії. Скористайтеся можливостями. Візьміть участь!» – заявив він після вакцинації.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на 1 квітня в Німеччині коронавірус підтвердили у 2,8 млн осіб, померло 76,6 тис. пацієнтів, повідомляє американський Університет Джонса Гопкінса.

За даними агентства Bloomberg, у Німеччині зробили майже 13,5 млн щеплень проти коронавірусу.

Понад 10 країн заявляли про зупинення застосування вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca або окремих її партій. У деяких країнах з’явилися повідомлення про випадки тромбозу в пацієнтів, які вакцинувалися. Інші держави заявляли, що таких випадків не фіксували, проте зупиняють вакцинацію цим препаратом як запобіжний захід.

Комітет з оцінювання ризиків фармаконагляду ЕМА 18 березня зазначав, що переваги вакцини AstraZeneca в боротьбі з коронавірусною інфекцією все ще переважають над ризиками. Такі висновки зробили після завершення попереднього розгляду повідомлень про тромби в людей, щеплених вакциною від AstraZeneca.

Таку заяву 18 березня зробили у британському Агентстві з регулювання лікарських засобів і медичних виробів, а 19 березня – у Всесвітній організації охорони здоров’я. Після цього країни почали відновлювати вакцинацію препаратом від AstraZeneca.

За даними EMA, клінічні дослідження вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca свідчили, що вона є ефективною в запобіганні COVID-19 у людей віком від 18 років. Спершу ефективність вакцини встановили на рівні приблизно 60%, але в березні AstraZeneca оновила своє дослідження і підняла ефективність до 76%.

30 березня в уряді Німеччини повідомили, що вирішили обмежити використання вакцини Vaxzevria компанії AstraZeneca для людей віком до 60 років.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»