ПОЛІТИКА

Притула: Розколу в «Голосі» немає. Але є ряд ґрунтовних претензій до керівництва партії

У партії «Голос» та у фракції цієї партії у Верховній Раді немає розколу, заявив член партії, шоумен, колишній кандидат від «Голосу» в мери Києва Сергій Притула у Facebook 31 березня.

«Останнім часом в інформаційному середовищі з’явилося багато повідомлень, які стосуються внутрішнього життя партії «Голос» .Хотів би прояснити кілька ключових моментів. Категорично не погоджуюся з формулюваннями на кшталт «розкол у партії» тощо. Ні в партії, ні у фракції немає якихось істотних світоглядних розбіжностей між собою. Усе набагато простіше. У великої кількості партійців та депутатів парламентської фракції є ряд ґрунтовних претензій до керівництва партії», – заявив Притула.

За його словами, йому шкода, що ситуація стала публічною.

«Проте я з великою радістю останні кілька днів спостерігаю за заявами від депутатів парламентської фракції, Київради, депутатів міських рад та об’єднаних територіальних громад і наших регіональних осередків від Дружківки до Чернівців, від Вінниці до Херсона, від Дніпра до Тернополя, у яких вони вимагають від політради скликати позачергової партійний з’їзд для того, щоб на ньому розв’язати всі проблемні питання. І це єдине та найкраще, що можна зробити сьогодні для того, щоб повернути функціонал партії та фракції в парламенті в корисне русло», – написав він.

Притула зазначив, що для нього вкрай важливо «збереження активної, фахової та проукраїнської фракції в парламенті».

«Зрештою, цього хочуть сотні тисяч виборців «Голосу» по всій Україні. Вважаю за необхідне членам політради почути та виконати вимогу своїх однопартійців. Зрештою, вони вам делегували такі вагомі повноваження для того, щоб ви чули всіх партійців, а не слухали одну людину. Прошу повідомити про дату позачергового з’їзду та забезпечити представництво делегатів від регіонів пропорційно до кількості депутатів «Голосу» в місцевих радах регіону», – написав він.

https://www.facebook.com/serhiyprytula/posts/295141191970488

29 березня народні депутати від «Голосу», яких керівництво партії попередило про ймовірне виключення з політсили, опублікували спільну заяву. У ній вони звинуватили керівництво в підіграванні влади і засудили розмови про створення коаліції зі «Слугою народу». У зв’язку із цим нардепи висунули вимогу провести з’їзд, затвердити новий статут партії і переобрати її керівництво.

Партію «Голос» очолює нардепка Кіра Рудик. У березні минулого року вона замінила на цій посаді музиканта Святослава Вакарчука, який у червні заявив про те, що йдед з парламенту. Парламентську фракцію «Голос» очолює Ярослав Железняк. До нього її лідером був нардеп Сергій Рахманін.

22 березня нардеп Ярослав Юрчишин говорив, що виключення з «Голосу» його самого та ще п’ятьох нардепів – питання часу. Причиною цього він називав голосування в Раді за передання на аналіз Конституційного Суду України законопроєкту про процедуру призначення керівників Національного антикорупційного бюро України та Держбюро розслідувань.

У «Голосі» повідомили, що нікого не виключали, але зробили попередження шістьом нардепам: Юрчишину, Лозінському, Бобровській, Устіновій, Стефанишиній і Цабалю.

Железняк, коментуючи ситуацію у фракції, говорив, що в ній відбуваються певні процеси, пов’язані передусім зі зростанням.

«Організація зростає. Звичайно, це завжди викликає певні «терки» всередині команди. Я б точно не робив із цього апокаліпсису, не говорив би про розколи, катастрофи і таке інше», – заявив політик.

Видання «Бабель» 30 березня повідомило, що в його розпорядженні опинилася заява місцевих осередків партії «Голос», у якій вони вимагають скликати з’їзд політсили у зв’язку з тиском, який керівництво чинить на групу депутатів.

Зі схожою заявою виступили осередки у Вінницькій, Дніпропетровській, Херсонській, Чернівецькій, Закарпатській областях, а також у Білій Церкві, Дружківці, Обухові, Хмельницькому та голови бориспільського і переяславського міських осередків, депутат Київської міської ради від «Голосу» і молодіжне крило партії, зазначає видання.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»