ГРОШІ

Тарифи на доправлення пенсій «Укрпоштою» з 1 квітня зросли

Тарифи на доправлення пенсій «Укрпоштою» в Україні з 1 квітня збільшаться. Відповідне рішення Кабмін України ухвалив 31 березня, повідомила пресслужба Мінінфраструктури України.

Глава міністерства Владислав Криклій зазначив, що «Укрпошта» обслуговує 3,5 млн пенсіонерів, які отримують пенсії готівкою з доправленням додому.

«Вони проживають у селах, селищах і містах, де немає жодного відділення банку чи навіть банкомату. Усього по Україні таких населених пунктів понад 27 тис., а загалом у них мешкають близько 13 млн громадян. В умовах карантину «Укрпошта» продовжує забезпечувати українців своєчасною доставкою пенсії, а також ліків, продуктів харчування та інших замовлень. І надалі буде це робити. Уряд знайшов компромісне рішення, яке дозволить це забезпечити», – сказав він.

Криклій зазначив, що тарифи, які діяли до 31 березня, не покривають фактичних витрат «Укрпошти» на надання таких послуг.

Тарифи з 1 квітня зросли в місті – з 1,15% до 1,3% від суми виплати, а в селі з 2,3% до 2,65%.

«Це дозволить «Укрпошті» забезпечити своєчасну доставку пенсій, а також зберегти робочі місця для 10 тис. листонош», – сказав він.

Тариф буде діяти до кінця 2021 року.

Як пише LIGA.net, згідно з підрахунками «Укрпошти», середній розмір пенсії, яку оператор доправляє в місті, становить 4046 грн. За попереднім тарифом в 1,15% вартість доправлення однієї пенсії становила 47 грн, а згідно з новим тарифом у 1,3% вона збільшиться до 53 грн.

Витрати на доправлення повністю лягають на Пенсійний фонд України. «Укрпошті» підвищення принесе додатковий дохід від доправлення в розмірі 265 млн грн, повідомляв виданню гендиректор компанії Ігор Смілянський.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»