ПОЛІТИКА

Україна вперше ввела персональні санкції проти 10 головних українських контрабандистів — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський 2 квітня оголосив про введення санкцій проти 10 осіб, причетних до контрабанди. Про це він сказав у відеозверненні, яке Офіс президента оприлюднив у Telegram.

«В Україні з’явилася своя версія «чорної п’ятниці». У цей день особи, що займалися великим розпродажем стратегічних підприємств України, природних ресурсів, високих державних посад, торгували безпекою, стабільністю та майбутнім України, отримують по заслугах», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що сьогодні після чергового засідання Ради національної безпеки і оборони України «чорна п’ятниця» настала для низки фізичних і юридичних осіб.

«Передусім мова про контрабанду. Це економічний тероризм проти України. […] Сьогодні вперше в історії України запроваджені персональні санкції. Зокрема, заблоковані активи, майно осіб, яких, за аналітичними даними апарату РНБО та за даними СБУ, можна назвати топ-10 української контрабанди», – сказав президент.

Він зазначив, що це «перша десятка, але точно не остання». Імен осіб, які потрапили під санкції, він не назвав.

Зеленський сказав, що, за підрахунками експертів, збитки держбюджету через контрабанду сягають 300 млрд грн. Із них понад 10 млрд грн – результат неефективної роботи митниці, заявив президент.

ЗМІ писали, що на сьогоднішньому засіданні РНБО ухвалять рішення про санкції щодо осіб, причетних до контрабанди підакцизних товарів, передусім сигарет і горілки, вироблених на непідконтрольній Києву території ОРДЛО.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»