ПУБЛІКАЦІЇ

Урожай спагеті на деревах, мумія Леніна в «Діснейленді», інтернет із запахом. Найкраща п’ятірка першоквітневих розіграшів з усього світу

Небувалий урожай спагеті

Одним із найзнаменитіших першоквітневих розіграшів вважають репортаж BBC Panorama 1957 року про «урожай спагеті» на кордоні Швейцарії та Італії. 1 квітня цей двохвилинний ролик показали на британському телебаченні. У ньому йшлося, як завдяки м’якій зимі і ранній теплій весні фермерам удалося зібрати зі спеціальних дерев небачений урожай італійських макаронів. Багато в чому чудовому врожаю, ішлося в репортажі, сприяло і знищення комахи-шкідника – жука-макароноїда.

На кадрах жінки зривали спагеті з дерев, а закадровий голос відомого британського ведучого Річарда Дімблбі пояснював, що однакова довжина спагеті є результатом «багаторічних наполегливих зусиль селекціонерів рослин».

ВІДЕОВідео: MySwitzerland / YouTube

Репортаж подивилося майже 8 млн осіб. Як не дивно, але багато телеглядачів повірило побаченому, оскільки в середині минулого століття у Великобританії мало хто знав, що таке спагеті і що їх виготовляють зі звичайного борошна. Редакцію ВВС завалили листами і дзвінками з проханням розповісти, де знайти саджанці спагеті-дерев і як правильно їх виростити.

Майже за пів століття CNN назвало цей репортаж «найбільшим розіграшем, який будь-коли влаштовував авторитетний новинний канал».

Один із творців репортажу продюсер Девід Віллер розповідав ВВС: «Думаю, це гарна ідея для людей – усвідомити, що вони не мають вірити всьому, що бачать по телевізору, і що їм варто ставитися до цього трохи критично».

Тіло Леніна в «Діснейленді»

Ще один знаменитий першоквітневий розіграш трапився в Ірландії 1 квітня 1995 року. Газета Irish Times опублікувала замітку, в якій писали, що європейський «Діснейленд» веде переговори з російським урядом про те, щоб купити забальзамоване тіло вождя світової революції Володимира Леніна.

У замітці вказували, що якщо угода відбудеться, тіло комуністичного лідера буде перевезено в паризький «Діснейленд» і освітлено спеціальним світлом, яке «пожвавить бліде обличчя Леніна». Тлом для експозиції, вказували в газеті, стане промова президента Рональда Рейгана про «імперію зла» – Радянський Союз.

Мавзолей із тілом Леніна поки що розташований у центрі Москви, на Красній площі. Фото: ЕРА

Розіграш обурив російських емігрантів: вони телефонували в редакцію і вимагали не чіпати Леніна. Наступного дня, коли Irish Times опублікувала спростування, емігрантська спільнота стала вимагати вибачень. Газета попросила в читачів вибачення за неполіткоректний жарт.

Інтернет із запахом

2013 року компанія інтернет-гігант Google розіграла користувачів запуском свого нового стартапу – служби Google Nose, яка безпосередньо передаватиме запахи на будь-який пристрій користувача.

«У колекції запахів Google зберігають понад 15 млн аромабайтів інформації», – ішлося на офіційному сайті нового сервісу, а також указували, що передбачено безпечний пошук, завдяки якому здійснюють «фільтрацію неприємних запахів».

На офіційному YouTube-каналі компанії навіть з’явилося рекламне відео нового сервісу. «Спробуйте пошукати в Google за запитом «мокра собака» і вивчіть інші запахи, які вловлюють люди, або відвідайте google.com/nose, щоб дізнатися більше. Приємного запаху!» – ішлося в описі до рекламного ролика.

Зрозуміти, що це розіграш, можна було, натиснувши кнопку «Потрібна допомога?», остання фраза на сторінці була такою: «Із 1 квітня!».

ВІДЕОВідео: Google / YouTube

Профілактичні роботи в Інтернеті

1997 року по всьому світу електронною поштою поширили лист про те, що із 31 березня до 2 квітня для профілактичних робіт усюди буде вимкнено інтернет. У повідомленні йшлося, що профілактичні роботи необхідні, щоб вичистити з мережі «електронне сміття», що накопичилося за багато років.

Згідно з розісланою інформацію, чищення мережі планували проводити за допомогою «п’яти найпотужніших багатомовних роботів» японської фірми Toshiba, уже встановлених у різних частинах світу. Користувачам настійно рекомендували під час профілактичних робіт не входити в мережу і від’єднати всі пристрої від інтернету. Лист було підписано якоюсь «Групою обслуговування мережі при Массачусетському технологічному інституті».

Цей розіграш був своєрідним римейком старого жарту, який свого часу розповідали стосовно телефонних ліній. Протягом багатьох років абонентам повідомляли, що на 1 квітня заплановано профілактику телефонних мереж. До них зверталися з проханням надіти на слухавки целофанові пакети, щоб збирати в них пил, який міг висипатися з них під час проведення профілактичних робіт.

Переведення годинника по-австралійськи

1 квітня 1975 року в Австралії в ефірі телепрограми This Day Tonight було оголошено, що країна переходить на метричну систему часу, і продемонстровано макет нового годинника, де 1 хвилину було прирівняно до 100 секунд, одну годину – до 100 хвилин, а день тривав 20 годин. Про цей випадок нагадує портал Hoaxes.

Принцип роботи 10-годинного циферблата показував заступник прем’єр-міністра Джеймс Десмонд Коркоран. Завдяки присутності високопоставленого політика багато телеглядачів піймалося на розіграш. Один із них не тільки повірив у першоквітневий жарт, а й зателефонував у студію, щоб дізнатися, як пристосувати звичайний 12-годинний циферблат під новий час, щоб не купувати ще один годинник.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»