ПОЛІТИКА

Резніков: Участь США в нормандському форматі абсолютно є можливою і прийнятною

Участь США в переговорах з урегулювання ситуації на Донбасі в нормандському форматі і в роботі тристоронньої контактної групи є можливою і прийнятною. Про це в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» на каналі «Україна» 2 квітня сказав віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

«Нормандський формат може бути змінено. Триває публічно на рівні України розмова, що участь США є абсолютно можливою і прийнятною на різних рівнях – починаючи з того, що США є членом ОБСЄ і, в тому числі, донором ОБСЄ. […] Тому на сьогоднішній день США як учасники Будапештського меморандуму мають абсолютне і моральне право, і юридичне, починати працювати як у нормандському форматі, так і на рівні послів і координаторів тристоронньої контактної групи», – сказав Рєзніков.

У 2014 році Росія окупувала Крим і почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

У Парижі 9 грудня 2019 року відбувся останній саміт лідерів «Нормандської четвірки». У його підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою «всіх на всіх» до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості виконали частково. Очікували, що наступний саміт відбудеться у 2020 році, однак цього не сталося.

Про необхідність залучити до переговорів Сполучені Штати представники України заявляли ще в на початку 2015 року. Порошенко говорив у 2017 році, що переговорний процес координували зі США.

У жовтні 2016 року Путін заявив, що Росія не проти залучення США в нормандський формат. Після того як чинний президент України Володимир Зеленський у 2020 році підтвердив бажання країни залучити до переговорного процесу США, спікер Путіна Дмитро Пєсков сказав, що про участь американської сторони в переговорах щодо Донбасу «не йдеться».

За словами глави Офісу президента України Андрія Єрмака, США можуть відіграти одну з головних ролей у питанні повернення українських територій.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»