СПОСІБ ЖИТТЯ

Українська вакцина проти COVID-19 може бути дорожчою, але на це потрібно піти – Степанов

Україна має виробляти власну вакцину проти коронавірусної інфекції, заявив 3 квітня у Facebook міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Сьогодні, коли у світі йде справжня війна за вакцини, коли уряди країн накладають заборони на експорт законтрактованих і проплачених нами партій вакцин, вихід один – почати виробляти свою«, – написав міністр.

Він зазначив, що українські фармацевтичні виробники готові зайнятися цим, але їм «потрібні гарантії, що держава буде купувати саме у них». Українські компанії не зможуть запропонувати ціну, яка конкуруватиме з ціною вакцини, виробленої великими фармвиробниками, вважає міністр.

«Так, наша вакцина, може бути дорожчою, але я вважаю, що ми маємо на це піти. Бо це питання національної безпеки«, – додав Степанов.

30 квітня в ефірі програми «Хард з Влащенко» на каналі «Україна 24» Степанов говорив телеведучій Наташі Влащенко, що перспектива виробництва української вакцини є.

«Там є чіткий алгоритм, що ми потрібно зробити. Нам потрібно внести [зміни] в законодавство, оформити держзамовлення, дати чіткі гарантії нашим виробникам, що вони будуть у пріоритеті», – сказав міністр.

https://www.facebook.com/maksym.stepanov.official/videos/155083343160702/

20 жовтня 2020 року президенту України Володимирові Зеленському презентували результати доклінічних випробувань «оригінального українського кандидата у вакцини» проти коронавірусної інфекції COVID-19. В Офісі президента заявляли, що «кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу».

Один із розробників вакцини Михайло Фаворов заявляв у жовтні, що її можуть створити протягом 9–12 місяців. Міністр охорони здоров’я України говорив, що вартість розроблення вакцини може становити 100–150 млн грн.

Наприкінці березня 2021 року головний санлікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко сказав, що Міністерство охорони здоров’я не розраховує на створення вітчизняного препарату. Він не знає, як буде фіналізовано концепт.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»