ПОЛІТИКА

Хомчак: Вступ України в НАТО зміцнить не тільки нашу державу – він посилить і сам Альянс

Вступ України в НАТО зміцнить не тільки Україну, а й сам Північноатлантичний альянс. Про це заявив головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак у своєму зверненні з нагоди дня створення Організації Північноатлантичного договору, повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ у Facebook 4 квітня.

Він нагадав, що у 2014 році, вперше після Другої світової війни, міжнародно визнані кордони в Європі було порушено: Росія тимчасово окупувала Крим і Севастополь та розв’язала війну на Донбасі.

«Це не тільки об’єднало українців у спротиві підступному загарбнику, але й переконало у необхідності вступу до Північноатлантичного альянсу», – написав він.

Хомчак зазначив, що сьогодні Збройні сили України активно співпрацюють із НАТО за всіма основними напрямами оборонної реформи.

«Ми ефективно використовуємо доступні для держав-партнерів механізми та інструменти співробітництва, яке поглибилося з отриманням нашою країною статусу партнера з розширених можливостей. Такий статус, крім України, мають Австралія, Грузія, Йорданія, Фінляндія і Швеція. Ми працюємо над наповненням цього формату відносин практичним змістом. Основними напрямами взаємодії є активізація військового діалогу на стратегічному рівні, співпраця з Альянсом у Чорноморському регіоні, інтенсифікація колективних заходів підготовки військ (сил), у тому числі участь у навчаннях НАТО за тематикою ст. 5 Північноатлантичного договору, обмін інформацію, а також розширення представництва в багатонаціональних органах військового управління НАТО», – заявив головнокомандувач ЗСУ.

Хомчак повідомив, що у 2021 році українські військовослужбовці візьмуть участь у 15 багатонаціональних навчаннях за межами країни й у дев’яти – на території України. Також українські військові беруть участь у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки під керівництвом НАТО в Косові та Афганістані, крім того, розглядають питання приєднання до місій в Іраку та «Морський охоронець» у Середземному морі.

«Така співпраця носить мирний характер, працює на зміцнення обороноздатності України та всебічно сприяє досягненню військових критеріїв набуття повноправного членства в Альянсі. Вступ нашої держави до НАТО зміцнить не тільки Україну – він так само посилить Організацію Північноатлантичного договору. За останні роки Збройні сили України стали справжнім щитом Європи, а наша країна – активним контриб’ютором євроатлантичної безпеки. Вітаю партнерів із річницею створення Альянсу і зичу, щоб мир і стабільність у всьому світі були відновлені», – заявив він.

https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/1888974117938503

Організацію Північноатлантичного Договору заснували 4 квітня 1949 року задля захисту Європи від радянського впливу. Спершу у Північноатлантичний альянс входило 12 країн, сьогодні членами НАТО є 30 держав, серед яких пострадянські Литва, Латвія та Естонія.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики «позаблоковості». Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

У 2018 році в НАТО визнали за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, у 2020-му Україна набула статусу партнера розширених можливостей.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»