СВІТ

ПЛР-тест підтвердив коронавірус у президента Аргентини, який вакцинувався «Супутником V»

ПЛР-тест підтвердив у президента Аргентини Альберто Фернандеса коронавірусну інфекцію COVID-19. Про це повідомила його команда медиків, пише Buenos Aires Times.

Зараз аргентинський лідер перебуває на самоізоляції в резиденції Олівос. Він заявив, що почувається добре і не знає, як міг заразитися, адже «був дуже обережним».

Тест першої леді Фабіоли Яньєс дав негативний результат.

3 квітня Фернандес повідомив, що експрестест підтвердив у нього коронавірус. Він вирішив здати тест після того, як відчув головний біль, а температура піднялася до 37,3 °С.

21 січня Фернандес зробив щеплення проти коронавірусу російською вакциною «Супутник V». Як пише Buenos Aires Times, йому, найімовірніше, ввели і другу дозу вакцини, хоча офіційно про це не повідомляли.

Вакцину «Супутник V» зареєстрували в Росії 11 серпня минулого року. Президент РФ Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність, Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.

Водночас багато російських учених зазначало, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, які зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – гарячку, втрату нюху, підвищений тиск.

В Євросоюзі вакцини «Супутник V» не схвалено. У Росії проводять масову вакцинацію вітчизняним препаратом.

Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу у Брюсселі 17 лютого висловила здивування тим, що Росія пропонує іншим країнам «Супутник V», не вакцинувавши власного населення.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»