ПОЛІТИКА

Таран: Партнерство України з НАТО важливе у протистоянні російській агресії

У протистоянні глобальним загрозам, як-от агресія Росії, партнерство України з НАТО є вкрай важливим. Про це заявив міністр оборони України Андрій Таран із нагоди 72-ї річниці створення НАТО, повідомила пресслужба Міноборони 4 квітня.

«Альянс був нашим надійним партнером із питань безпеки з моменту здобуття Україною незалежності. Наші відносини, базуючись на спільних інтересах та цінностях, значно розвинулися за останній час. Але поки союзники сповідують цивілізовану систему взаємовідносин на базі спільних цінностей, «по іншу сторону добра» розпалюють збройні конфлікти та проводять гібридні операції проти молодих демократій, як Україна», – заявив міністр.

Він зазначив, що позаблоковий статус України «обійшовся нам окупацією 9% наших територій і життями більше ніж 13 тис. наших громадян».

«Через чверть століття після падіння Берлінської стіни на Європейському континенті Російська Федерація звела нову. Ця стіна пройшла по українській землі. Мільйони наших людей відрізав мур пропаганди, брехні і несвободи. У протистоянні глобальним загрозам, таким як агресивна політика та дії Росії, які є також серйозним викликом для міжнародного миру та стабільності, наше партнерство з НАТО є вкрай важливим», – зазначив Таран.

Він подякував НАТО за підтримку України.

«За останні сім років Україна твердо відстоює не лише власну незалежність, а й безпеку та стабільність Європи, виступає потужним форпостом на східному фланзі НАТО. Сьогодні курс України на повноправне членство в НАТО залишається нашим стратегічним пріоритетом та закріплений у Конституції», – заявив міністр.

Таран нагадав, що у 2020 році Україна набула статусу партнера з розширеними можливостями.

«Треба наголосити, що це далеко не спонтанне рішення. Процедура була тривалою, хоч і непублічною. Україна двічі отримала позитивну оцінку Військового командування НАТО та схвалення Військового комітету НАТО, тому ми отримали цей статус раніше від очікуваного терміну. Країни НАТО чітко показали, що розцінюють Україну як рівного партнера», – підкреслив він.

Міністр зазначив, що євроатлантичний вибір України «нові перспективи співробітництва з розвинутими країнами світу, надає можливості безпекового та економічного розвитку, зміцнення позицій України у світовій системі міжнародних відносин».

За словами Тарана, 2021 рік було оголошено роком Євроатлантичної трансформації.

«Впровадження стандартів НАТО є дорожньою картою розвитку наших структур, оскільки стандарти Альянсу є найкращими стандартами військової сфери, і ми беремо саме їх для реалізації внутрішніх реформ. Для отримання Плану дій щодо членства в НАТО або набуття членства нашої держави в НАТО зроблено чимало, але попереду ще дуже багато копіткої праці. Ми розраховуємо на ще більш інтенсивний етап наших відносин з Альянсом. Нам потрібна потужна підтримка для виконання завдань порядку денного нашої держави відповідно до наших планів та програм із НАТО. Сьогодні Альянс об’єднує 30 країн світу. Чи може 31-ою стати Україна? Чому б ні?» – зазначив глава Міноборони.

Організацію Північноатлантичного Договору заснували 4 квітня 1949 року задля захисту Європи від радянського впливу. Спершу у Північноатлантичний альянс входило 12 країн, сьогодні членами НАТО є 30 держав, серед яких пострадянські Литва, Латвія та Естонія.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики «позаблоковості». Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

У 2018 році в НАТО визнали за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, у 2020-му Україна набула статусу партнера розширених можливостей.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»