ПОЛІТИКА

«Дуже непрості вибори відбулися». ЦВК прийняла протокол окружної комісії про підсумки голосування на 87-му окрузі

Центральна виборча комісія на засіданні 5 квітня прийняла для подальшого опрацювання протокол із мокрою печаткою окружної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному окрузі №87 (Івано-Франківська область) на проміжних виборах до Верховної Ради, повідомила пресслужба ЦВК.

Голова окружкому на засіданні озвучив інформацію із протоколу і відзвітував про роботу комісії.

Доповідь голови ОВК викликала велику кількість запитань у членів ЦВК, ідеться в релізі.

«Дуже непрості вибори відбулися. Є багато сигналів про порушення, серед яких серйозне занепокоєння викликають встановлені факти зникнення виборчих бюлетенів. Закликаємо правоохоронні органи якнайшвидше провести неупереджене розслідування та притягнути до відповідальності осіб, які вчинили ці порушення. У свою чергу ЦВК буде детально опрацьовувати всі матеріали від ОВК та в межах своїх повноважень встановлюватиме результати виборів з урахуванням судових рішень, що набудуть законної сили«, – сказав голова Центрвиборчкому Олег Діденко.

У засіданні оголосили перерву.

28 березня проміжні вибори до Верховної Ради відбулися у двох округах – №50 у Донецькій області та №87 в Івано-Франківській. Голосування проводили у зв’язку з тим, що обрані в цих округах народні депутати – позафракційний Руслан Требушкін і нардеп від «Слуги народу» Зіновій Андрійович – склали мандати. Андрійович виграв вибори мера Надвірної Івано-Франківської області, Требушкін – вибори мера Покровська Донецької області. Явка в окрузі №87 становила, за даними Центрвиборчкому, 35,05%.

30 березня цілий день підрахунку голосів в окрузі не вели, склад окружної комісії змінили. Підрахунок відновили увечері 31 березня.

Раніше вибори визнали недійсними на трьох дільницях округу №87: на дільниці №261027 комісія ухвалила таке рішення через брак печаток на контрольних листах у великих урнах, пізніше вибори визнали недійсними; на дільниці №261030 – через те, що в пакеті за Шевченка виявилося на 100 бюлетенів менше, ніж зазначено у протоколі; на дільниці №260025 під час перерахунку голосів виявили нестачу 46 бюлетенів за Шевченка. Усього в окрузі 117 дільниць.

4 квітня Центрвиборчком опрацював 100% протоколів. Згідно з даними ЦВК, переміг кандидат від «Слуги народу» Василь Вірастюк (31,25% голосів). Його найближчі конкуренти: кандидат від партії «За майбутнє» Олександр Шевченко – 29,69% голосів і представник «Свободи» Руслан Кошулинський – 28,86%.

На 50-му окрузі вибори виграв мер Добропілля Донецької області Андрій Аксьонов, він здобув підтримку 65% виборців, які прийшли на дільниці.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»