СПОСІБ ЖИТТЯ

Степанов заявив, що Україна отримає 37 млн доз вакцин проти коронавірусу 2021 року

Міністерство охорони здоров’я України має намір протягом 2021 року одержати 37 млн доз вакцин проти коронавірусної інфекції COVID-19. Про це очільник МОЗ Максим Степанов заявив у Facebook 5 квітня.

Він розповів, що Україна вже уклала контракти на закупівлю 14 млн доз вакцин, ще 8 млн доз країна розраховує безплатно отримати в межах глобальної програми COVAX.

Степанов зазначив, що протягом квітня-травня в Україну мають привезти 4,9 млн доз вакцин.

У відео, яке опублікував міністр, він розповів, що «водночас у світі поставки зриваються і переносяться терміни». Це відбувається, тому що експорт блокують уряди країн, де виготовляють вакцини, написав Степанов.

«Ми продовжуємо вести переговори і, сподіваюся, найближчим часом домовимося про постачання в Україну ще 15 млн доз вакцин. Загалом ми матимемо не менше 37 млн доз вакцин у цьому році. Це означає, що ми безкоштовно вакцинуємо всіх бажаючих упродовж 2021 року», – додав він.

https://www.facebook.com/maksym.stepanov.official/videos/282374976694938/

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу: Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

З 24 лютого українців щеплюють вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield), яку привезли з Індії (у першій партії було 500 тис. доз).

25 березня в Україну прибула вакцина CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech (215 тис. доз). Використовувати її планують після проведення контрольних перевірок. Очікують, що лабораторний контроль триватиме до 9 квітня.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення отримують медики, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовці зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»