ПОЛІТИКА

Зеленський: Україна та Катар підписали 13 важливих документів і два контракти

Україна та Катар 5 квітня під час візиту президента України Володимира Зеленського в Доху підписали 13 офіційних документів і два комерційні контракти, повідомив Зеленський у Twitter.

«Наші країни мають і реалізують великий потенціал для поглиблення співпраці. Вдячний еміру Таміму бін Хамаду Аль Тані та прем’єр-міністрові, міністру внутрішніх справ Халіду бін Халіфі Аль Тані за гостинність», – написав глава держави після зустрічей з еміром і прем’єр-міністром Катару.

У Facebook Зеленський зазначив, що підписані домовленості відкривають можливості для реалізації спільних проєктів.

«Підписані меморандуми стосуються залучення інвестицій у нашу державу, розвитку аграрного сектору та утвердження України як гаранта продовольчої безпеки у світі. Також укладено угоди про співпрацю у сфері енергетики, інфраструктури, про перспективи військово-технічного співробітництва. На майбутнє ми представили можливості інвестування у банківський сектор. Домовилися й про взаємне визнання свідоцтв моряка. На черзі – визнання національних посвідчень водія», – написав глава держави.

Як повідомила пресслужба Офісу президента, Зеленський під час зустрічі з Тамімом бін Хамад Аль Тані заявив, що розглядає Катар як одного з головних партнерів у регіоні Затоки.

«Україна має всі можливості повністю забезпечити продовольчу безпеку Катару», – сказав Зеленський. Сторони обговорили залучення інвестицій Катару в Україну, зокрема йшлося про інфраструктурні проєкти, концесії портів.

Із прем’єром Катару президент України говорив про двостороннє співробітництво в торговельно-економічній, інвестиційній, сільськогосподарській, авіаційній, військово-технічній сферах та сфері безпеки, зазначили в ОПУ. Також співрозмовники говорили про взаємодію країн у контексті підготовки Держави Катар до проведення чемпіонату світу з футболу 2022 року.

За словами Зеленського, українські поліцейські допомагатимуть стежити за порядком на чемпіонаті.

https://www.facebook.com/zelenskiy95/posts/2787598344823857

В інтерв’ю катарським ЗМІ Зеленський заявляв, що українські компанії зацікавлені в участі в інфраструктурних проєктах у Катарі до Чемпіонату світу з футболу.

Президент України із дружиною прибув до Катару 4 квітня .

У березні з візитом у Досі був міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Він обговорював із прем’єр-міністром Катару співпрацю двох країн у поліцейській, економічній і військовій сферах у межах підготовки до підписання двосторонніх угод під час майбутнього візиту Зеленського.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»